Ten kto użytkuje CMS Joomla! albo innego CMS (Wordpress, Drupal, etc.) wie, iż prawdziwym plusem programów to nie CMS samoistnie, a dodatkowo opracowane dla nich aplikacje. Dla CMS Joomla! za takie suplementy należy uznać Komponenty (po angielsku - components). Komponent to podstawowy, jednakowoż najbardziej zaawansowany składnik do CMS Joomla!. Zbiór rozszerzeń stworzonych dla Joomli z pewnością mieści się w paru tysiącach. Warto mieć w pamięci, iż "community" opisywanego CMS systematycznie wzrasta i tworzy nowe ikreatywne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem dla Joomla to Google Maps by Reumer, Quiz Deluxe a takżeSmart Flash Header Także Pośrodku owych dodatków znajdziemy komponent - MediaWiki Login.

Trochę stwierdzeń dotyczących MediaWiki Login

Dodatek MediaWiki Login jest jasnym przykładem na to jak w kilku nieskomplikowanych zabiegach dostać możliwość zwiększenia ilości oferowanych przez CMS zastosowań, które przedtem nie do końca zostały zawarte w podstawowej wersji, lub mieliśmy z nimi kontakt w okrojonym zakresie. Warto przypomnieć, iż dodatki (a wśród nich np. Google Maps by Reumer lub Quiz Deluxe , czy właśnie MediaWiki Login) pozwalają na zagospodarowanie strony internetowej w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w oryginalny kod CMS Joomla!. Taka możliwość, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności w konsekwencji pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego serwisu w miarę bezkolizyjnyi stabilny sposób, oraz co najważniejsze - nie jest istotna umiejętność związana z programowaniem .

Rozszerzenie MediaWiki Login nie posiada funkcji, jakiej potrzebuję.

Co w przypadku kiedy zaimplementowanydodatek MediaWiki Login nie ma funkcji, na której nam bardzo zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim znajdziemy? Hmm sytuacja zdaje się dość oczywista. Tak jak to zostało nadmienione poprzednim akapicie, rozszerzenia w standardowej opcji, (przeważnie bezpłatnej) nie mają wszystkich opcji. Dlatego, z powyższych powodów najlepiej jest sprawdzić czy funkcja, którą potrzebujemy nie jest czasami dostępna w opcji płatnej. Twórcy dodatków drobiazgowo opisują w dokumentacji, jakie z wymienionych funkcji dostępne są w darmowej wersji komponentu, a jakie extra w "komercyjnej". Pozostaje nam poszukać, czy czasami to czego poszukujemy nie jest udostępniane odpłatnie.

Drugim wyjściem jest...wybranie innego komponentu. Jeszcze raz informujemy – rozszerzeń do CMS Joomla! przeszło kilka tysięcy (już ponad 8!). Dlatego możemy wywnioskować, że tematy najzwyczajniej na świecie się "dublują". Wejdź w głąb świata Joomla i odszukaj plugin zbliżony do MediaWiki Login, a być może i wspanialszy!

No tak! Nie napisaliśmy o trzecim wyjściu :). Możesz po prostu zlecić stworzenie rozszerzenia szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Komu zlecić powyższą pracę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Skąd bezpiecznie ściągnąć MediaWiki Login

Bezpiecznym i chyba najprostszym sposobem na pobranie MediaWiki Login będzie wejście na oficjalną stronę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odszukanie interesującego nas dodatku (czyli w tym wypadku MediaWiki Login) :-) Strona extensions.joomla.org to obszar gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez przerwy aktualizują i publikują nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Mamy nadzieję, że powyższe porady na temat MediaWiki Login będą dla Ciebie przydatne. Jeśli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo korzystania z rozszerzenia MediaWiki Login

Pewnie niektórzy z Was zastanawiają się nad tym czy komponent - MediaWiki Login jest bezpieczny . W tym miejscu przewodnią sprawą jest dbanie o jego aktualność. Najłatwiejszym sposobem na aktualizację MediaWiki Login to zrobienie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. W sytuacji, gdy nie możemy przeprowadzić wyżej wymienionej aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najaktualniejszą wersję znajdziemy na stronie internetowej twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Miejcie na uwadze! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie MediaWiki Login,Google Maps by Reumer, Quiz Deluxe rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność aplikacji, a przy tym również aktualność...Joomli

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.