Dodatki a CMS Joomla

Jeśli uważasz się za osobę, która interesuje się CMS Joomla! bądź innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itp.) to zapewne wiesz,iż najpotężniejszą przewagą nad zwykłą stroną programów nie jest CMS sam w sobie, lecz specjalnie wykreowane dla nich aplikacje. W przypadku gdy mówimy o CMS Joomla!, za takie rozszerzenia należy uznać Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponenty to fundamentalne, ale przy tym najbardziej skomplikowane segmenty Joomla. Grono dodatków stworzonych z myślą dla Joomli z pewnością zawiera się nie w setkach a w kilku tysiącach. Warto mieć na uwadze, iż wspólnota tego Systemu Zarządzania Treścią nieustannie się powiększa przygotowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład rozszerzeniem dla Joomla jest Contact Enhanced Component, showplus iPage Peel Banner Także Wśród owych rozszerzeń odnajdziemy komponent - MediaShop.

  • CMS Joomla
  • Odporność na ataki
  • Sprawdzony system

Parę zdań dotyczących MediaShop

Suplement MediaShop jest świetnym przykładem , który pokazuje na to jak w paru ruchach dostać możliwość powiększenia liczby oferowanych przez CMS usług, które dotąd nie zostały zaimplementowane, lub mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonej płaszczyźnie. Należałoby mieć na uwadze, iż "suplementy" do Joomla! ( wśród nich np. Contact Enhanced Component lub showplus , czy akurat MediaShop) pozwalają na zagospodarowanie naszej witryny internetowej w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności wpływania na oryginalny kod Joomla. Taka możliwość, przy zastosowaniu odpowiedniej ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością swojego portalu w miarę pewny sposób, i co ważne - nie jest istotna umiejętność dotycząca programowania .

Jak zainstalować komponent MediaShop w Joomla?

Powracając do MediaShop . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy MediaShop sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z MediaShop komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu MediaShop proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „MediaShop” + Joomla w Google.

Pobieranie MediaShop

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie każdego rozszerzenia będzie odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku MediaShop) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce, w którym społeczeństwo Joomla! bez ustanku aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zalecenia zawarte w tej publikacji były dla Was przydatne. Jeżeli jednak odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Jak usunąć rozszerzenie MediaShop ...

Może zdarzyć się tak, iż moduł MediaShop okazał się być nie tym, czego potrzebujesz. Napiszmy to wprost – chciał(a)byś szybko pozbyć się go z własnej, wspaniałej witryny. W takim wypadku jest wyłącznie jedno lekarstwo – usunięcie z CMS MediaShop. W jaki sposób to sprawić? Odpowiadamy - tą samą metodą jaką odinstalujemy Contact Enhanced Component showplus lub Page Peel Banner czyli jakikolwiek inny komponent. Otwieramy panel administracyjny naszej strony › następnie odzszukujemyzakładkę "rozszerzenia" › przechodzimy do karty "instalacje" › a z niej wybieramy "zarządzanie" › później zaznaczamy komponent › i wybieramy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się raport z odinstalowania dodatku.

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.