Ten kto posiada Joomla albo innego CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, że największą cechą dodatnią owych programów nie jest CMS samoistnie, lecz specjalnie opracowane dla nich dodatki. Jeżeli mówimy o Joomla!, za takie dodatki należy uznać Komponenty (za angielskiego: components). Komponent to kluczowy, jednakże najbardziej złożony składnik Joomla. Grono wspomnianych pluginów stworzonych dla Joomli zawiera się w czterocyfrowej liczbie. Warto wiedzieć, że społeczność tego CMS bez przerwy poszerza się opracowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem dla CMS Joomla! to Attachments, Phoca Favicon bądźSlideshow CK Także Pośrodku owych wtyczek możemy znaleźć komponent - Matukio Events.

Ciutkę słów o Matukio Events

Narzędzie Matukio Events stanowi idealny model wskazującym na to jak w niewielu prostych posunięciach możemy zwiększyć grono oferowanych przez CMS funkcji jakie dotąd nie były wdrożone, lub mieliśmy z nimi kontakt w okrojonym zakresie. Należałoby pamiętać, że dodatki (a spośród nich np. Attachments lub Phoca Favicon bądź właśnie Matukio Events) zezwalają na "udekorowanie" strony WWW w powyższe funkcje i treści bez potrzeby wpływania na pierwotny kod źródłowy Joomla. Taka metoda, przy zachowaniu ostrożności i uwadze umożliwi nam "studiowanie" funkcjonalności portalu dość wygodny sposób, oraz co kluczowe - bez wiedzy związanej z programowaniem.

W dodatkuMatukio Events nie istnieje opcja, która jest dla mnie istotna.

Co na wypadek kiedy Matukio Events nie posiada funkcjonalności, na której niezwykle nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim znajdziemy? Hmm sytuacja wydaje się dość prosta. Jak wspomnieliśmy w powyższym akapicie, komponenty w wersji standardowej, (zazwyczaj darmowej) nie mają wszystkich opcji. Z tego względu najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzić czy funkcja, którą potrzebujemy nie jest czasami dostępna w wersji rozszerzonej (płatnej). Deweloperzy dodatków drobiazgowo zawierają w dokumentacji, które funkcje są dostępne w bezpłatnej wersji komponentu, a które dodatkowo w płatnej. Pozostaje nam wyszukać, czy czasem to czego poszukujemy nie istnieje w opcji płatnej.

Kolejnym sposobem jest...poszukanie odmiennego komponentu. Kolejny raz przypominamy – rozszerzeń do Joomla! naprawdę sporo bo pare tysięcy (już ponad 8!). Stąd możemy wywnioskować, że niektóre tematy po prostu się powtarzają. Zabierz się w podróż do świata Joomla i odszukaj dodatek zbliżony do Matukio Events, a być może i odpowiedniejszy!

Istnieje jeszcze trzecie wyjście :). Możesz po prostu zlecić zbudowanie komponentu szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Zastanawiasz się komu przydzielić taką usługę? Już nie musisz dłużej szukać - znalazłeś nas! :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Jak pobrać Matukio Events

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego rozszerzenia będzie odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno znalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Matukio Events) :-) Strona extensions.joomla.org to obszar gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez ustanku aktualizują oraz zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy na to, że powyższe porady na temat Matukio Events będą dla Ciebie przydatne. Jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - skontaktuj się z nami. Pokażemy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo korzystania z komponentu Matukio Events

Możliwe, że zastanawiasz się nad bezpieczeństwem pluginu Matukio Events. W tym miejscu istotną sprawą powinno być dbanie o jego aktualność. Bezproblemowym zabiegiem na aktualizację Matukio Events będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. Jeśli z jakichś względów nie jesteśmy w stanie przeprowadzić w/w aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to pamiętajmy, że prawie zawsze najaktualniejszą wersję odnajdziemy na stronce producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Zapamiętajce! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Matukio Events,Attachments, Phoca Favicon receptą na bezpieczeństwo jest aktualność rozszerzenia, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z instalacją lub konfiguracją strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.