Każdy kto posiada Joomla albo innego CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, iż prawdziwym plusem owych programów to nie System Zarządzania Treścią samoistnie, a dodatkowo utworzone dla nich aplikacje. Dla CMS Joomla! takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to podstawowy, ale najbardziej złożony składnik CMS Joomla!. Liczba wspomnianych rozszerzeń stworzonych dla Joomla! z pewnością możemy liczyć nie w setkach a w tysiącach. Warto wiedzieć, iż grupa społeczna tego CMS bez przerwy poszerza się i opracowuje nowe,kreatywne rozwiązania. Na przykład rozszerzeniem przygotowanym z myślą o Joomla to Kunena, Payment Form a takżeModals Również Wśród owych dodatków możemy wyszukać komponent - Master User.

Nieco zdań poruszających temat Master User

Narzędzie Master User stanowi dobry wzór pokazującym na to jak w niewielu nieskomplikowanych aktach otrzymać możliwość powiększenia grona proponowanych przez CMS Joomla zastosowań, które przedtem nie do końca zostały wdrożone, albo mieliśmy z nimi przelotną relację. Warto mieć na uwadze, iż dodatki (a wśród nich np. Kunena lub Payment Form bądź akurat Master User) zezwalają na urządzenie portalu internetowego w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby wpływania na oryginalny kod CMS Joomla!. Taki sposóbgdy zastosujemy należytą ostrożność i uwagę umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego serwisu dość wygodny sposób, oraz co istotne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

W komponencieMaster User nie istnieje opcja, która jest mi potrzebna.

Co w przypadku gdy zainstalowanydodatek Master User nie posiada funkcjonalności, na której szczególnie nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim znajdziemy? Cóż sytuacja zdaje się całkiem oczywista. Jak opisaliśmy to w powyższym akapicie, dodatki w standardowej wersji, (przeważnie nieodpłatnej) nie dysponują wszystkimi funkcjami. Dlatego, z powyższych powodów najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzić czy opcja, którą potrzebujemy nie jest czasami dostępna w wersji płatnej. Autorzy dodatków drobiazgowo zawierają w dokumentacji, jakie z wymienionych funkcji dostępne są w bezpłatnej wersji komponentu, a jakie extra w płatnej. Zostaje nam znaleźć, czy być może to czego szukamy nie jest udostępniane odpłatnie.

Kolejnym wyjściem jest...wybranie innego komponentu. Kolejny raz informujemy – rozszerzeń do CMS Joomla! naprawdę sporo bo kilka tysięcy (już ponad 8!). Dlatego możemy wywnioskować, że niektóre schematy po prostu się "dublują". Wejdź w otchłań Joomlowego świata i odszukaj komponent zbliżony do Master User, a być może i atrakcyjniejszy!

No tak! Zapomnieliśmy o "trzeciej drodze" :). Możesz po prostu zlecić zbudowanie komponentu szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Zastanawiasz się komu przydzielić taką pracę? Już nie musisz dłużej szukać - znalazłeś nas! :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Skąd bezpiecznie ściągnąć Master User

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie Master User jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku Master User) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce, w którym populacja Joomli bez ustanku aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby sugestie na temat Master User były dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

A jak odinstalować komponent Master User w CMS Joomla!...

Może zdarzyć się tak, iż dodatek Master User nie spełnia Twoich wymagań. Napiszmy to wprost – chciał(a)byś błyskawicznie unicestwić go z własnej, wspaniałej stronyinternetowej. Na taki przypadek jest wyłącznie jedno lekarstwo – usunięcie z CMS Master User. Jak to uczynić? Odpowiadamy - w ten sam sposób w jaki usuniemy Kunena Payment Form lub Modals czyli każdy inny komponent. Wchodzimy w panel administracyjny strony › następnie szukamy zakładki "rozszerzenia" › kolejno klikamy w kartę "instalacje" › a z niej klikamy "zarządzanie" › dalej, zaznaczamy komponent › i klikamy „odinstaluj”. Po całej procedurze uzyskamy raport z odinstalowania rozszerzenia.

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.