Każdy kto korzysta z Joomla! albo innego CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, iż realną mocną stroną takich programów to nie CMS samoistnie, lecz dodatkowo dedykowane dla nich programy. Dla CMS Joomla! takimi rozszerzeniami są Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponent to elementarny, ale nader złożony składnik Joomli. Liczba opisywanych rozszerzeń stworzonych z myślą dla tego CMS możemy liczyć nie w setkach a w czterocyfrowej liczbie. Warto mieć na uwadze, iż społeczność opisywanego Systemu Zarządzania Treścią bez przerwy poszerza się opracowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym komponentem przygotowanym z myślą o Joomla jest AdsManager, Sliders lubRAXO All-mode PRO Również Wśród tychże pluginów możemy wyszukać komponent - Marco's SQL Injection.

Parę wzmianek na temat Marco's SQL Injection

Suplement Marco's SQL Injection jest prostym "okazem" na to jak w paru prostych ruchach dostać sposobność powiększenia grona oferowanych przez CMS Joomla zastosowań jakie dotychczas nie do końca były możliwe, lub mieliśmy z nimi przelotną styczność. Należałoby mieć na uwadze, iż "suplementy" do Joomla! ( spośród nich np. AdsManager lub Sliders bądź akurat Marco's SQL Injection) zezwalają na urządzenie naszej strony WWW w powyższe funkcje i treści bez konieczności wpływania na pierwotny kod źródłowy Joomli. Taka metodagdy zastosujemy należytą ostrożność i uwagę umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością rodzimego portalu dość wygodny sposób, oraz co najważniejsze - bez umiejętności programowania.

Marco's SQL Injection nie ma możliwości, której potrzebuję.

Co w przypadku kiedy Marco's SQL Injection nie posiada funkcjonalności, na której szczególnie nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim będzie? Hmm sprawa zdaje się być stosunkowo prosta. Tak jak zostało to nadmienione w powyższym akapicie, dodatki w opcji podstawowej, (zazwyczaj bezpłatnej) nie posiadają wszystkich opcji. Z tego powodu najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzić czy funkcja, którą potrzebujemy nie jest czasem dostępna w opcji rozszerzonej (płatnej). Deweloperzy dodatków drobiazgowo opisują w specyfikacji, jakie funkcje są dostępne w wersji darmowej, a jakie extra w "komercyjnej". Pozostaje nam znaleźć, czy być może to czego poszukujemy nie zawiera się w opcji płatnej.

Kolejnym sposobem jest...wybranie odmiennego rozszerzenia. Ponownie informujemy – rozszerzeń do Joomla! naprawdę sporo bo pare tysięcy (już ponad 8!). Stąd możemy wywnioskować, że niektóre schematy po prostu się "dublują". Zabierz się w podróż do Joomlowego świata i odnajdź komponent porównywalny do Marco's SQL Injection, a nawet może i lepszy!

Ahh tak! Zapomnieliśmy o "trzeciej drodze" :). Możesz po prostu zlecić stworzenie dodatku szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Nie wiesz, komu zlecić taką usługę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Z jakiej strony pobrać Marco's SQL Injection

Bezpiecznym i chyba najprostszym sposobem na pobranie każdego komponentu będzie odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i wyszukanie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym wypadku Marco's SQL Injection) :-) extensions.joomla.org to miejsce gdzie community Joomla! bez ustanku aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby wskazówki zawarte w tej publikacji były dla Ciebie przydatne. Jeśli jednak chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Jak odinstalować dodatek Marco's SQL Injection w Joomla!...

Istnieje możliwość, iż moduł Marco's SQL Injection nie spełnia Twoich wymagań. Prosto z mostu – chcesz błyskawicznie usunąć go z własnej, wspaniałej strony. W takim wypadku jest wyłącznie jedno rozwiązanie – odinstalowanie Marco's SQL Injection. Jak to osiągnąć? Odpowiadamy - w ten sam sposób w jaki usuniemy AdsManager Sliders lub RAXO All-mode PRO czyli każdy inny komponent. Wchodzimy w panel zarządzania naszej strony › następnie odzszukujemyzakładkę "rozszerzenia" › klikamy w kartę "instalacje" › wybieramy "zarządzanie" › później musimy zaznaczyć › i wybieramy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się komunikat z odinstalowania rozszerzenia.

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.