Garść słów nawiązujących do mapme

mapme stanowi ciekawy wzór wyjaśniającym to jak w kilku prostych zabiegach otrzymać możliwość zwiększenia grona oferowanych przez CMS Joomla zastosowań jakie dotychczas nie zostały wdrożone, albo mieliśmy z nimi przelotną relację. Warto przypomnieć, że dodatki ( wśród nich np. JEvents lub WordPress Blog for Joomla! , czy właśnie mapme) zezwalają na wyposażenie naszej strony internetowej w powyższe funkcje i treści bez potrzeby wpływania na oryginalny kod źródłowy CMS Joomla!. Takie wyjściegdy zachowamy należytą ostrożność i uwagę pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności naszego portalu w miarę pewny sposób, i co najistotniejsze - nie jest istotna umiejętność dotycząca programowania .

Implementacja mapme w Joomla

Wracając do mapme. Jeżeli macie obawę, że instalacja tego dodatku Was przerośnie - uspokajamy, nie ma obaw:). Implementacja - co jest dane nam przeczytać specyfikacji dodatku mapme, ogranicza się w zasadzie do załadowania paczki instalacyjnej poprzez podstawowy instalator, który normalnie jest zlokalizowany w Joomla!, a więc dodanie mapme do Joomli niczym nie różni się od instalacji komponentu JEvents, WordPress Blog for Joomla!itp. Po instalacji folderu instalacyjnego z mapme komponent zostanie samoistnie dołączony do panelu zarządzania Joomla!.

PS. Jeżeli macie ochotę poznać więcej szczegółów o mapme, proponujemy Wam "zagłębić" się w stronę twórcy niniejszego programu. Najłatwiej jest ją wyszukać bezpośrednio wklepując frazę mapme + Joomla w Google albo skorzystać z tego oto linku: http://google.com/search?btnI=I%27m+Feeling+Lucky&q=mapme%2BJoomla%20Extension%20Documentation

A jak usunąć rozszerzenie mapme ...

Istnieje takieprawdopodobieństwo, że plugin mapme nie spełnia Twoich wymagań. Napiszmy to wprost – chciał(a)byś szybko unicestwić go ze swojej cudownej witryny. Na taki przypadek jest wyłącznie jedno rozwiązanie – usunięcie z CMS mapme. Jak to zrealizować? Dokładnie w ten sam sposób w jaki odinstalujemy JEvents WordPress Blog for Joomla! lub J2XML czyli każdy komponent. Otwieramy panel zarządzania naszej stronki › następnie szukamy zakładki "rozszerzenia" › klikamy w kartę "instalacje" › a z niej klikamy "zarządzanie" › dalej, musimy zaznaczyć › i wybieramy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się komunikat z odinstalowania rozszerzenia.

Pobieranie mapme

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie mapme jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie znalezienie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym wypadku mapme) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! nieustannie aktualizują i zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Liczymy, że przekazane przez nas podpowiedzi na temat mapme będą dla Was przydatne. Jeśli jednak odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - skontaktuj się z nami. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.