Każdy kto wykorzystuje Joomla albo innego CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, iż realną cechą dodatnią systemów to nie System Zarządzania Treścią samoistnie, lecz specjalnie wykreowane dla nich aplikacje. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! takimi rozszerzeniami są Komponenty (za angielskiego: components). Komponent to elementarny, ale nader zaawansowany składnik do CMS Joomla!. Grono wspomnianych rozszerzeń z myślą dla CMS Joomla! z pewnością zawiera się w kilku tysiącach. Należy pamiętać, iż społeczność owego Systemu Zarządzania Treścią ciągle rośnie i pisze nowe ikreatywne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem dla Joomla to Akeeba Backup, AutoTweet NG iPhoca Download Także Pośród tych dodatków mamy możliwość odnaleźć komponent - MageBridge.

Ciutkę informacji dotyczących MageBridge

Dodatek MageBridge jest ciekawym "okazem" na to jak w niewielu prostych zabiegach otrzymać możliwość powiększenia ilości oferowanych przez CMS zastosowań, które przedtem nie do końca były wdrożone, lub mieliśmy z nimi styczność w ograniczonym zakresie. Warto mieć na uwadze, iż dodatki (a wśród nich np. Akeeba Backup lub AutoTweet NG bądź właśnie MageBridge) zezwalają na "udekorowanie" portalu w powyższe funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod CMS Joomla!. Takie podejściegdy zastosujemy odpowiednią ostrożność i uwagę w konsekwencji umożliwi nam "badanie" funkcjonalności portalu w miarę bezpieczny sposób, a co najważniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Program MageBridge nie posiada opcji, której poszukuję.

Jak postąpić na wypadek kiedy MageBridge nie ma funkcjonalności, na której szczególnie nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim będzie? Hmm sprawa zdaje się całkiem prosta. Tak jak to zostało nadmienione w powyższym akapicie, dodatki w opcji podstawowej, (przeważnie darmowej) nie dysponują wszystkimi opcjami. Z tego powodu najlepsze rozwiązanie to poszukanie czy funkcja, którą potrzebujemy nie jest czasem dostępna w wersji rozszerzonej (płatnej). Deweloperzy rozszerzeń szczegółowo opisują w dokumentacji, jakie z wymienionych funkcji dostępne są w wersji darmowej, a jakie dodatkowo w płatnej. Zostaje nam poszukać, czy czasami to na czym nam zależy i czego poszukujemy nie zawiera się w opcji płatnej.

Drugim sposobem jest...wybranie odmiennego rozszerzenia. Ponownie przypominamy – rozszerzeń do Joomla! naprawdę sporo bo pare tysięcy (już ponad 8!). Stąd wniosek, że niektóre funkcje, które są przedmiotem komponentu po prostu się "dublują". Wejdź w głąb Joomlowego świata i odszukaj dodatek podobny do MageBridge, a być może i lepszy!

Jest jeszcze trzecie wyjście :). Możesz po prostu zlecić zbudowanie komponentu szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Nie wiesz, komu przydzielić taką odpowiedzialną pracę? Jak coś to my jesteśmy chętni...:).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Z jakiej strony ściągnąć MageBridge

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie MageBridge będzie odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku MageBridge) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! codziennie aktualizują i dodają nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Liczymy, że powyższe instrukcje na temat MageBridge będą dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne używanie komponentu MageBridge

Możliwe, iż zastanawiasz się nad bezpieczeństwem rozszerzenia MageBridge. Tutaj najistotniejszą kwestią zdaje się być pilnowanie jego aktualności. Łatwym zabiegiem aktualizacji MageBridge będzie wykonanie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeśli nie jesteśmy w stanie wykonać wyżej wymienionej aktualizacji poprzez panel zarządzania, to pamiętajmy, że prawie zawsze najaktualniejszą wersję odnajdziemy na stronce producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Abstrahując, czy jest to dodatek MageBridge,Akeeba Backup, AutoTweet NG receptą na bezpieczeństwo jest aktualność programu, ale również aktualność...CMS Joomla!

Masz problem z konfiguracją lub instalacją strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.