Każdy kto korzysta z Joomla! albo innego CMS (Wordpress, Drupal, etc.) wie, że prawdziwym plusem takich programów nie jest CMS per se, a specjalnie utworzone dla nich programy. W przypadku gdy mówimy o Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty (za angielskiego: components). Komponenty to bazowe, jednakże najbardziej skomplikowane składniki Joomla. Zbiór wspomnianych pluginów przeznaczonych dla Joomli mieści się w tysiącach. Należy mieć w pamięci, że społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią stale wzrasta i pisze nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym komponentem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! to Advanced Module Manager, Title Manager iiFAQ Także Wśród owych programów możemy odnaleźć komponent - Localise.

Paręnaście zdań w temacie Localise

Rozszerzenie Localise to dobry przykład obrazującym to jak w kilku prostych krokach jesteśmy w stanie zwiększyć grono oferowanych przez CMS Joomla funkcji, które dotychczas nie zostały wdrożone, lub mieliśmy z nimi przelotną relację. Należałoby pamiętać, że dodatki (a wśród nich np. Advanced Module Manager lub Title Manager , czy właśnie Localise) zezwalają na urządzenie portalu internetowego w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod źródłowy Joomla. Takie wyjście, przy zachowaniu ostrożności i uwadze w konsekwencji pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności rodzimego serwisu dość bezkolizyjny sposób, i co najważniejsze - bez umiejętności programowania.

W dodatkuLocalise nie występuje funkcja, jaka jest mi potrzebna.

Co na wypadek kiedy Localise nie ma funkcjonalności, na której nam bardzo zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim będzie? Hmm sprawa zdaje się całkiem prosta. Tak jak zostało to napomknięte w powyższym akapicie, komponenty w wersji standardowej, (zazwyczaj bezpłatnej) nie posiadają wszystkich funkcji. Z tego powodu najlepiej jest sprawdzić czy opcja, która jest dla nas istotna nie jest czasami udostępniona w opcji płatnej. Twórcy dodatków drobiazgowo opisują w dokumentacji, jakie z wymienionych funkcji są dostępne w darmowej wersji komponentu, a jakie dodatkowo w płatnej. Pozostaje nam poszukać, czy czasem to czego szukamy nie istnieje w opcji płatnej.

Drugim sposobem jest...wybranie odmiennego komponentu. Jeszcze raz informujemy – rozszerzeń do Joomla! naprawdę sporo bo pare tysięcy (już ponad 8!). Stąd łatwy wniosek, że niektóre tematy najzwyczajniej na świecie się "dublują". Zabierz się w podróż do świata Joomla i odszukaj dodatek porównywalny do Localise, a może i wydajniejszy!

Istnieje jeszcze trzecia droga :). Możesz po prostu zlecić stworzenie dodatku szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Zastanawiasz się komu zlecić taką usługę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Jak pobrać Localise

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie Localise jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie znalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku Localise) :-) extensions.joomla.org jest miejscem gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! codziennie aktualizują i dodają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Liczymy na to, że przekazane przez nas instrukcje na temat Localise będą dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - napisz lub zadzwoń. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo stosowania rozszerzenia Localise

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem Localise. Tutaj przewodnią sprawą jest zadbanie o jego aktualność. Bezproblemowym sposobem na aktualizację Localise to zrobienie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. W sytuacji, gdy nie możemy przeprowadzić aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najaktualniejszą wersję znajdziemy na stronce dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Zapamiętajce! Niezależnie, czy jest to dodatek Localise,Advanced Module Manager, Title Manager receptą na bezpieczeństwo jest aktualność rozszerzenia, a przy tym również aktualność...Joomli

Masz problemy z konfiguracją lub instalacją strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.