Dodatki a Joomla

Jeżeli jesteś osobą, która jest pasjonatem CMS Joomla! albo innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop itp.) to świetnie wiesz,że rzeczywistym plusem tych programów nie jest CMS sam w sobie, a specjalnie przygotowane dla nich rozszerzenia. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponenty to podstawowe, jednakże najbardziej złożone ogniwa Joomli. Zbiór opisywanych pluginów stworzonych z myślą dla CMS Joomla! mieści się nie w setkach a w tysiącach. Warto pamiętać, że wspólnota tego CMS systematycznie poszerza się i publikuje nowe ikreatywne rozwiązania. Przykładowym komponentem dla CMS Joomla! jest Breezing Forms Pro, Phoca Guestbook iUnite Slider Także Pośrodku owych rozszerzeń mamy możliwość odnaleźć komponent - List Manager.

  • CMS Joomla
  • Odporność na ataki
  • Profesjonalny CMS

Chwila na kilka stwierdzeń dotyczących List Manager

Dodatek List Manager to ciekawy przykład obrazującym to jak w kilku posunięciach jesteśmy w stanie zwiększyć grono proponowanych przez CMS usług, które dotąd nie do końca były zaimplementowane, lub mieliśmy z nimi kontakt w okrojonym zakresie. Należałoby przypomnieć, że dodatki (a wśród nich np. Breezing Forms Pro lub Phoca Guestbook , czy akurat List Manager) zezwalają na "udekorowanie" naszej portalu internetowego w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod źródłowy Joomli. Taki system, przy zachowaniu należytej ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością rodzimego portalu dość wygodny sposób, oraz co najistotniejsze - nie jest istotna wiedza dotycząca programowania .

Jak zainstalować komponent List Manager w Joomla?

Powracając do List Manager . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy List Manager sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z List Manager komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu List Manager proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „List Manager” + Joomla w Google.

Z jakiej strony pobrać List Manager

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie każdego rozszerzenia będzie wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku List Manager) :-) Strona extensions.joomla.org to obszar gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! nieustannie aktualizują i zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Liczymy, że przekazane przez nas sugestie na temat List Manager będą dla Ciebie przydatne. Jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

A jak usunąć rozszerzenie List Manager ...

Istnieje możliwość, że plugin List Manager nie spełnia Twoich wymagań. Napiszmy to wprost – chciał(a)byś szybko usunąć go z własnej, pięknej stronyinternetowej. Na taki przypadek istnieje wyłącznie jedno rozwiązanie – usunięcie z CMS List Manager. Jak możesz tego dokonać? Odpowiadamy - w ten sam sposób w jaki usuniemy Breezing Forms Pro Phoca Guestbook lub Unite Slider czyli każdy inny komponent. Wchodzimy w panel administracyjny naszej strony › następnie odnajdujemyzakładkę "rozszerzenia" › klikamy w kartę "instalacje" › klikamy "zarządzanie" › później musimy zaznaczyć › i klikamy „odinstaluj”. Po całej procedurze uzyskamy raport z odinstalowania komponentu.

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.