Jeśli uważasz się za osobę, która interesuje się CMS Joomla! bądź innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop etc.) to doskonale wiesz,iż prawdziwą przewagą nad zwykłą stroną takich systemów nie jest CMS sam w sobie, lecz dodatkowo utworzone dla nich dodatki. W przypadku gdy mówimy o Joomla!, za takie dodatki należy uznać Komponenty (po angielsku - components). Komponent to elementarny, ale nader skomplikowany składnik do Joomli. Liczba pluginów przeznaczonych z myślą dla Joomla! zawiera się nie w setkach a w tysiącach. Należy wiedzieć, iż "community" opisywanego Systemu Zarządzania Treścią ciągle wzrasta i publikuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład rozszerzeniem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! jest JSitemap, Email as Username bądźModals Również Wśród tychże programów odnajdziemy komponent - Lightbox Content Popup.

Trochę wzmianek na temat Lightbox Content Popup

Lightbox Content Popup jest ciekawym modelem pokazującym na to jak w kilku nieskomplikowanych posunięciach otrzymać możliwość zwiększenia grona oferowanych przez CMS Joomla funkcji jakie przedtem nie do końca były wdrożone, bądź mieliśmy z nimi przelotną styczność. Należałoby pamiętać, iż "suplementy" do Joomla! ( spośród nich np. JSitemap lub Email as Username , czy właśnie Lightbox Content Popup) zezwalają na wyposażenie naszej witryny w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby wpływania na oryginalny kod źródłowy Joomli. Takie podejściegdy zastosujemy odpowiednią ostrożność i uwagę pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego portalu w miarę bezkolizyjnyi stabilny sposób, a co kluczowe - nie jest wymagana wiedza dotycząca programowania .

W rozszerzeniuLightbox Content Popup nie istnieje możliwość, która jest mi potrzebna.

Jak postąpić na wypadek kiedy Lightbox Content Popup nie posiada możliwości, na której niezwykle nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim będzie? Cóż sytuacja zdaje się być stosunkowo oczywista. Jak nadmieniliśmy poprzednim akapicie, rozszerzenia w wersji standardowej, (przeważnie bezpłatnej) nie dysponują wszystkimi funkcjami. Z tego powodu najlepsze rozwiązanie sytuacji to sprawdzenie czy funkcja, którą potrzebujemy nie jest czasem dostępna w opcji płatnej. Autorzy dodatków szczegółowo opisują w dokumentacji, jakie z wymienionych funkcji są dostępne w bezpłatnej wersji komponentu, a jakie dodatkowo w "komercyjnej". Pozostaje nam wyszukać, czy być może to czego poszukujemy nie istnieje w opcji płatnej.

Drugim wyjściem jest...wybranie innego dodatku. Jeszcze raz przypominamy – rozszerzeń do CMS Joomla! jest pare tysięcy (już ponad 8!). Stąd prosty wniosek, że niektóre tematy najzwyczajniej na świecie się "dublują". Wejdź w otchłań Joomlowego świata i odnajdź dodatek zbliżony do Lightbox Content Popup, a nawet może i doskonalszy!

No tak! Nie napisaliśmy o "trzeciej drodze" :). Możesz zlecić zbudowanie nowego rozszerzenia osobom ludziom, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Nie wiesz, komu przydzielić powyższą pracę? Postaw na nas! :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Z jakiej strony pobrać Lightbox Content Popup

Najbezpieczniejszym i najprostszym rozwiązaniem na pobranie każdego rozszerzenia będzie wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i wyszukanie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym przypadku Lightbox Content Popup) :-) extensions.joomla.org to miejsce gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! codziennie aktualizują oraz publikują nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby informacje na temat Lightbox Content Popup były dla Ciebie przydatne. Jeżeli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - skontaktuj się z nami. Pokażemy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

A jak odinstalować rozszerzenie Lightbox Content Popup ...

Może przydarzyć się tak, iż moduł Lightbox Content Popup okazał się być nie tym, czego potrzebujesz. Powiedzmy sobie wprost – chcesz jak najszybciej pozbyć się go z własnej, cudownej witryny. Na taki przypadek istnieje tylko jedno rozwiązanie – odinstalowanie Lightbox Content Popup. Jak to zrobić? Odpowiadamy - tą samą metodą jaką usuniemy JSitemap Email as Username lub Modals czyli każdy komponent. Otwieramy panel administracyjny naszej stronki › następnie szukamy zakładki "rozszerzenia" › kolejno przechodzimy do karty "instalacje" › następnie klikamy "zarządzanie" › dalej, zaznaczamy komponent › i klikamy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się raport z odinstalowania dodatku.

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.