Rozszerzenia a Joomla

Jeżeli jesteś osobą, która jest pasjonatem CMS Joomla! albo innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itd.) to świetnie wiesz,że prawdziwym plusem owych programów nie jest System Zarządzania Treścią samoistnie, a specjalnie napisane dla nich dodatki. W przypadku gdy mówimy o CMS Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponent to elementarny, ale najbardziej złożony składnik do Joomli. Liczba wspomnianych rozszerzeń przeznaczonych z myślą dla Joomli z pewnością mieści się nie w setkach a w kilku tysiącach. Warto wiedzieć, że "community" tego Systemu Zarządzania Treścią bez przerwy poszerza się opracowując nowe,pionierskie rozwiązania. Dla przykładu, komponentem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! to sh404SEF, Art Calendar a takżeSourcerer Również Pośród tychże pluginów znajdziemy komponent - LazyDbBackup.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Fachowy kod

Parę słów na temat LazyDbBackup

Rozszerzenie LazyDbBackup jest świetnym przykładem pokazującym to jak w kilku posunięciach dostać możliwość zwiększenia grona oferowanych przez CMS Joomla zastosowań, które przedtem nie do końca były możliwe, albo mieliśmy z nimi przelotną styczność. Należałoby przypomnieć, że dodatki (a spośród nich np. sh404SEF lub Art Calendar bądź właśnie LazyDbBackup) pozwalają na zagospodarowanie strony WWW w powyższe funkcje i treści bez konieczności wpływania na pierwotny kod Joomli. Taki sposób, przy zachowaniu należytej ostrożności i uwadze umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością serwisu w miarę bezpieczny sposób, i co ważne - nie jest potrzebna wiedza dotycząca pisania kodu .

Jak zainstalować komponent LazyDbBackup w Joomla?

Powracając do LazyDbBackup . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy LazyDbBackup sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z LazyDbBackup komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu LazyDbBackup proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „LazyDbBackup” + Joomla w Google.

Jak ściągnąć LazyDbBackup

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie LazyDbBackup będzie odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności znalezienie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym wypadku LazyDbBackup) :-) extensions.joomla.org jest miejscem, w którym populacja Joomla! codziennie aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Liczymy na to, że powyższe sugestie na temat LazyDbBackup będą dla Ciebie przydatne. Jeżeli jednak chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - skontaktuj się z nami. Przedstawimy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne stosowanie wtyczki LazyDbBackup

Możliwe, że zastanawiasz się nad bezpieczeństwem LazyDbBackup. Tutaj ważną sprawą powinno być zadbanie o jego aktualność. Najprostszym sposobem aktualizacji LazyDbBackup będzie wykonanie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie przeprowadzić aktualizacji poprzez panel administracyjny, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najświeższą wersję odszukamy na stronce autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Miejcie na uwadze! Niezależnie, czy jest to dodatek LazyDbBackup,sh404SEF, Art Calendar receptą na bezpieczeństwo jest aktualność rozszerzenia, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z instalacją lub konfiguracją witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.