Ten kto interesuje się Joomla oraz innym CMS (Wordpress, Drupal, etc.) wie, że realną przewagą nad zwykłą stroną programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, a specjalnie przygotowane dla nich moduły. Dla CMS Joomla! takimi dodatkami są Komponenty (za angielskiego: components). Komponent to elementarny, ale najbardziej skomplikowany składnik Joomli. Zbiór wspomnianych pluginów przeznaczonych z myślą dla tego CMS możemy liczyć w czterocyfrowej liczbie. Warto wiedzieć, że wspólnota tego Systemu Zarządzania Treścią systematycznie rośnie i przygotowuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, komponentem przygotowanym z myślą o Joomla to JoomSEF, CComment Pro bądźArticle-Generator Także Wśród tych wtyczek znajdziemy komponent - Latest Tweet.

Ciutkę wzmianek dotyczących Latest Tweet

Rozszerzenie Latest Tweet jest prostym przykładem na to jak w kilku prostych krokach otrzymać sposobność zwiększenia liczby oferowanych przez CMS Joomla zastosowań jakie dotąd nie do końca były zaimplementowane, bądź mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto pamiętać, że "suplementy" do Joomla! (a spośród nich np. JoomSEF lub CComment Pro bądź właśnie Latest Tweet) zezwalają na zagospodarowanie naszej portalu w powyższe funkcje i treści bez konieczności wpływania na oryginalny kod Joomli. Taki sposób, przy zastosowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze w konsekwencji umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością swojego serwisu w miarę bezkolizyjny sposób, i co ważne - nie jest istotna wiedza związana z programowaniem .

W komponencieLatest Tweet nie istnieje opcja, jaka jest dla mnie ważna.

Jak postąpić na wypadek kiedy Latest Tweet nie ma możliwości, na której bardzo nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim będzie? Hmm sprawa wydaje się dość oczywista. Tak jak to zostało opisane w wcześniejszym akapicie, komponenty w opcji podstawowej, (przeważnie bezpłatnej) nie dysponują wszystkimi opcjami. Dlatego, z powyższych względów najprostsze rozwiązanie sytuacji to poszukanie czy funkcja, która jest dla nas istotna nie jest czasem udostępniona w wersji płatnej. Deweloperzy dodatków drobiazgowo opisują w specyfikacji, jakie funkcje dostępne są w darmowej wersji komponentu, a jakie extra w płatnej. Pozostaje nam odnaleźć, czy czasami to czego poszukujemy nie jest udostępniane odpłatnie.

Kolejnym wyjściem jest...wybranie innego komponentu. Ponownie informujemy – rozszerzeń do CMS Joomla! przeszło pare tysięcy (już ponad 8!). Stąd prosty wniosek, że funkcje, które są przedmiotem komponentu najzwyczajniej na świecie się powtarzają. Wejdź w głąb Joomlowego świata i odszukaj dodatek porównywalny do Latest Tweet, a być może i lepszy!

Jest jeszcze trzecie wyjście :). Możesz po prostu zlecić zbudowanie komponentu szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Zastanawiasz się komu zlecić taką usługę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Jak ściągnąć Latest Tweet

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego dodatku jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Latest Tweet) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! codziennie aktualizują i publikują nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Mamy nadzieję, że przekazane przez nas instrukcje na temat Latest Tweet będą dla Ciebie przydatne. Jeśli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

A jak odinstalować komponent Latest Tweet w CMS Joomla!...

Może zdarzyć się tak, że moduł Latest Tweet nie spełnia Twoich wymagań. Prosto z mostu – chciał(a)byś szybko usunąć go z własnej, niepowtarzalnej witryny. W takim wypadku jest tylko jedno rozwiązanie – usunięcie z CMS Latest Tweet. Jak to zrobić? Dokładnie w ten sam sposób w jaki usuniemy JoomSEF CComment Pro lub Article-Generator czyli każdy inny komponent. Otwieramy panel zarządzania naszej strony › następnie odzszukujemyzakładkę "rozszerzenia" › kolejno klikamy w kartę "instalacje" › klikamy "zarządzanie" › dalej, zaznaczamy komponent › i klikamy „odinstaluj”. Po skończonej procedurze uzyskamy raport z odinstalowania rozszerzenia.

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.