Jeśli uważasz się za osobę, która interesuje się Joomla i innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, etc.) to doskonale wiesz,iż rzeczywistą zaletą owych systemów nie jest CMS per se, a dodatkowo stworzone dla nich dodatki. W przypadku gdy mówimy o Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponent to podstawowy, ale najbardziej skomplikowany składnik CMS Joomla!. Ilość wspomnianych rozszerzeń dla tego CMS mieści się nie w setkach a w paru tysiącach. Warto mieć w pamięci, iż społeczność owego Systemu Zarządzania Treścią stale rośnie i tworzy nowe,kreatywne rozwiązania. Posługując się przykładem: komponentem dla Joomla jest ARK Editor, OSMap bądźFacebook Wall Feeds Także Pośród owych programów znajdziemy komponent - Lab5 Mobile Videos.

Nieco wzmianek nawiązujących do Lab5 Mobile Videos

Narzędzie Lab5 Mobile Videos jest świetnym "okazem" pokazującym to jak w paru nieskomplikowanych aktach jesteśmy w stanie zwiększyć liczbę proponowanych przez CMS zastosowań jakie dotychczas nie były dostępne, albo mieliśmy z nimi styczność w okrojonym zakresie. Warto przypomnieć, iż "suplementy" do Joomla! ( spośród nich np. ARK Editor lub OSMap bądź właśnie Lab5 Mobile Videos) pozwalają na "udekorowanie" portalu w powyższe funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w pierwotny kod CMS Joomla!. Takie wyjście, przy zastosowaniu ostrożności w konsekwencji umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego portalu dość pewny sposób, a co ważne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Rozszerzenie Lab5 Mobile Videos nie posiada funkcji, jakiej potrzebuję.

Co na wypadek kiedy Lab5 Mobile Videos nie ma funkcji, na której nam bardzo zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim będzie? Hmm sytuacja zdaje się dość oczywista. Tak jak to zostało wspomniane w wcześniejszym akapicie, komponenty w standardowej opcji, (zazwyczaj darmowej) nie posiadają wszystkich funkcji. Dlatego, z powyższych względów najlepiej jest sprawdzić czy opcja, która jest dla nas istotna nie jest czasami udostępniona w opcji płatnej. Twórcy rozszerzeń szczegółowo opisują w dokumentacji, jakie z wymienionych funkcji dostępne są w wersji bezpłatnej, a jakie extra w płatnej. Pozostaje nam poszukać, czy czasem to czego poszukujemy nie jest udostępniane odpłatnie.

Drugim sposobem jest...wybranie innego komponentu. Kolejny raz przypominamy – rozszerzeń do CMS Joomla! przeszło pare tysięcy (już ponad 8!). Stąd możemy wywnioskować, że niektóre schematy po prostu się powtarzają. Zabierz się w podróż do Joomlowego świata i odszukaj dodatek podobny do Lab5 Mobile Videos, a może i efektywniejszy!

No tak! Zapomnieliśmy o trzecim wyjściu :). Możesz po prostu zlecić zbudowanie rozszerzenia szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Komu przydzielić taką odpowiedzialną usługę? Już nie musisz dłużej szukać - znalazłeś nas! :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Z jakiej strony pobrać Lab5 Mobile Videos

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego dodatku będzie wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie znalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku Lab5 Mobile Videos) :-) extensions.joomla.org jest miejscem, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez przerwy aktualizują oraz zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby instrukcje na temat Lab5 Mobile Videos były dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - napisz lub zadzwoń. Przedstawimy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo korzystania z komponentu Lab5 Mobile Videos

Możliwe, iż zastanawiasz się czy komponent - Lab5 Mobile Videos jest bezpieczny . W tym miejscu przewodnią sprawą jest dbanie o jego aktualność. Łatwym sposobem aktualizacji Lab5 Mobile Videos będzie wykonanie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. Jeśli nie możemy przeprowadzić w/w aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję odnajdziemy na stronie internetowej producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Zapamiętajce! Abstrahując, czy jest to dodatek Lab5 Mobile Videos,ARK Editor, OSMap receptą na bezpieczeństwo jest aktualność wtyczki, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Masz problemy z instalacją lub konfiguracją witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.