Jeśli uważasz się za osobę, która skupia się na CMS Joomla! i innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop itd.) to doskonale wiesz,iż realnym plusem tych systemów nie jest System Zarządzania Treścią per se, lecz dodatkowo wykreowane dla nich aplikacje. Jeżeli chodzi o Joomlę za takie rozszerzenia należy uznać Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponenty to podstawowe, ale przy tym najbardziej złożone składniki Joomli. Liczba wspomnianych pluginów przeznaczonych dla CMS Joomla! zawiera się nie w setkach a w tysiącach. Warto wiedzieć, iż grupa społeczna tego CMS stale wzrasta przygotowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Posługując się przykładem: komponentem dla CMS Joomla! jest GTranslate, RSGallery2 a takżeFacebook Wall Feeds Także Wśród tych dodatków mamy możliwość znaleźć komponent - KSAdvertiser.

Garść słów nawiązujących do KSAdvertiser

Narzędzie KSAdvertiser jest ciekawym modelem wskazującym na to jak w niewielu prostych działaniach otrzymać sposobność zwiększenia liczby oferowanych przez CMS Joomla zastosowań, które dotąd nie do końca były możliwe, albo mieliśmy z nimi dotyczenia w ograniczonym zakresie. Należałoby pamiętać, iż dodatki (a spośród nich np. GTranslate lub RSGallery2 bądź właśnie KSAdvertiser) pozwalają na "udekorowanie" naszej portalu w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności wpływania na oryginalny kod źródłowy Joomli. Taki sposóbgdy zachowamy odpowiednią ostrożność i uwagę w konsekwencji umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością rodzimego serwisu dość bezkolizyjnyi stabilny sposób, i co najistotniejsze - nie jest konieczna wiedza dotycząca znajomości kodu .

W komponencieKSAdvertiser nie występuje możliwość, która jest dla mnie istotna.

Jak postąpić w przypadku gdy KSAdvertiser nie posiada możliwości, na której nam bardzo zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim będzie? Cóż sprawa wydaje się dość prosta. Jak opisaliśmy to poprzednim akapicie, dodatki w wersji standardowej, (zazwyczaj nieodpłatnej) nie posiadają wszystkich funkcji. Z tego powodu najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzić czy funkcja, która jest dla nas istotna nie jest czasem udostępniona w opcji rozszerzonej (płatnej). Twórcy dodatków szczegółowo opisują w specyfikacji, które z wymienionych funkcji są dostępne w bezpłatnej wersji komponentu, a które extra w płatnej. Zostaje nam znaleźć, czy być może to czego szukamy nie istnieje w opcji płatnej.

Opcjonalnym sposobem jest...poszukanie odmiennego rozszerzenia. Ponownie informujemy – rozszerzeń do Joomla! jest kilka tysięcy (już ponad 8!). Stąd wniosek, że tematy po prostu się powtarzają. Wejdź w głąb Joomlowego świata i odszukaj plugin zbliżony do KSAdvertiser, a może i odpowiedniejszy!

Ahh tak! Zapomnieliśmy o trzecim wyjściu :). Możesz zlecić zbudowanie nowego rozszerzenia osobom ludziom, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Zastanawiasz się komu przydzielić powyższą odpowiedzialną usługę? Postaw na nas! :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Pobieranie KSAdvertiser

Bezpiecznym i chyba najprostszym rozwiązaniem na pobranie każdego komponentu będzie odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno wyszukanie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku KSAdvertiser) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem gdzie społeczność Joomla! codziennie aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zalecenia zawarte w tej publikacji były dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - skontaktuj się z naszą firmą. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne korzystanie z rozszerzenia KSAdvertiser

Możliwe, że zastanawiasz się nad tym czy komponent dla Joomla! - KSAdvertiser jest bezpieczny . Tutaj istotną kwestią powinno być dbanie o jego aktualność. Łatwym sposobem na aktualizację KSAdvertiser będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeśli nie jesteśmy w stanie wykonać w/w aktualizacji poprzez panel zarządzania, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najaktualniejszą wersję odnajdziemy na stronie internetowej twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Abstrahując, czy jest to rozszerzenie KSAdvertiser,GTranslate, RSGallery2 receptą na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, no i naturalnie również aktualność...Joomli

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.