Jeżeli jesteś osobą, która skupia się na Joomla albo innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop itp.) to doskonale wiesz,iż rzeczywistym plusem systemów to nie System Zarządzania Treścią samoistnie, lecz dodatkowo stworzone dla nich rozszerzenia. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! takimi rozszerzeniami są Komponenty (po ang. components). Komponenty to fundamentalne, ale najbardziej złożone segmenty Joomla. Zbiór opisywanych pluginów przeznaczonych dla tego CMS możemy liczyć nie w setkach a w co najmniej tysiącach. Należy mieć na uwadze, iż grupa społeczna tego CMS systematycznie rośnie i tworzy nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! jest VirtueMart, WordPress Blog for Joomla! a takżeIProperty Real Estate Także Pośród owych rozszerzeń odnajdziemy komponent - Koparent.

Kilka słów dotyczących Koparent

Koparent to dobry model na to jak w paru nieskomplikowanych posunięciach otrzymać możliwość powiększenia liczby oferowanych przez CMS usług, które przedtem nie do końca były wdrożone, lub mieliśmy z nimi przelotną relację. Warto pamiętać, iż dodatki ( wśród nich np. VirtueMart lub WordPress Blog for Joomla! bądź właśnie Koparent) zezwalają na urządzenie witryny w powyższe funkcje i treści bez konieczności wpływania na oryginalny kod źródłowy Joomla. Takie wyjściegdy zachowamy należytą ostrożność i uwagę pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego portalu dość bezpieczny sposób, a co ważne - nie jest konieczna wiedza dotycząca programowania .

W rozszerzeniuKoparent nie występuje możliwość, jaka jest mi potrzebna.

Co na wypadek kiedy zainstalowanydodatek Koparent nie ma funkcji, na której bardzo nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim będzie? Hmm sytuacja zdaje się całkiem oczywista. Tak jak to zostało napomknięte poprzednim akapicie, rozszerzenia w podstawowej wersji, (zazwyczaj bezpłatnej) nie dysponują wszystkimi funkcjami. Dlatego, z powyższych względów najprostsze rozwiązanie to poszukanie czy funkcja, która jest dla nas istotna nie jest czasem udostępniona w wersji płatnej. Autorzy dodatków drobiazgowo opisują w specyfikacji, jakie funkcje są dostępne w wersji darmowej, a jakie extra w "komercyjnej". Pozostaje nam odnaleźć, czy czasem to na czym nam zależy i czego poszukujemy nie jest udostępniane odpłatnie.

Kolejnym sposobem jest...wybranie odmiennego programu. Jeszcze raz informujemy – rozszerzeń do CMS Joomla! naprawdę sporo bo kilka tysięcy (już ponad 8!). Dlatego drogą dedukcji wniosek, że funkcje, które są przedmiotem komponentu po prostu się "dublują". Zabierz się w podróż do Joomlowego świata i odszukaj plugin zbliżony do Koparent, a może i lepszy!

Jest jeszcze trzecie wyjście :). Możesz po prostu zlecić stworzenie komponentu szytego na miarę, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Nie wiesz, komu przydzielić powyższą odpowiedzialną pracę? Nieskormnie powiemy, że choćby nam :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Skąd bezpiecznie pobrać Koparent

Bezpiecznym i chyba najprostszym sposobem na pobranie Koparent będzie wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Koparent) :-) extensions.joomla.org to miejsce gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez ustanku aktualizują i zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Liczymy, że przekazane przez nas rady na temat Koparent będą dla Ciebie przydatne. Jeżeli jednak odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - skontaktuj się z naszą firmą. Pokażemy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

W jaki sposób odinstalować komponent Koparent ...

Istnieje prawdopodobieństwo, iż rozszerzenie Koparent nie spełnia Twoich oczekiwań. Prosto z mostu – chcesz szybko unicestwić go ze swojej pięknej witryny. Na taki przypadek jest tylko jedno rozwiązanie – odinstalowanie Koparent. Jak tego dokonać? Odpowiadamy - w ten sam sposób w jaki odinstalujemy VirtueMart WordPress Blog for Joomla! lub IProperty Real Estate czyli każdy inny komponent. Wchodzimy w panel zarządzania strony › w następnym kroku powinniśmy odszukaćzakładkę "rozszerzenia" › przechodzimy do karty "instalacje" › a z niej wybieramy "zarządzanie" › dalej, musimy zaznaczyć › i klikamy „odinstaluj”. Po całej procedurze uzyskamy raport z odinstalowania rozszerzenia.

Masz problemy z konfiguracją lub instalacją witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.