Jeśli uważasz się za osobę, która jest pasjonatem Joomla! lub innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop itp.) to świetnie wiesz,iż realnym plusem owych systemów nie jest CMS per se, lecz specjalnie utworzone dla nich programy. Dla CMS Joomla! takimi dodatkami są Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponenty to podstawowe, ale przy tym najbardziej skomplikowane segmenty Joomla. Grono opisywanych dodatków stworzonych dla Joomla! z pewnością możemy liczyć nie w setkach a w kilku tysiącach. Należy pamiętać, iż społeczność opisywanego CMS systematycznie wzrasta i przygotowuje nowe,pionierskie rozwiązania. Posługując się przykładem: komponentem dla CMS Joomla! jest OS Property Real Estate, Cache Cleaner iRealEstateManager Także Pośrodku tych programów odnajdziemy komponent - Klixo Articles slider.

Ciut wzmianek w temacie Klixo Articles slider

Klixo Articles slider jest interesującym modelem obrazującym to jak w niewielu aktach otrzymać możliwość zwiększenia grona proponowanych przez CMS usług jakie przedtem nie do końca były zaimplementowane, lub mieliśmy z nimi kontakt w ograniczonym zakresie. Należałoby pamiętać, iż dodatki (a wśród nich np. OS Property Real Estate lub Cache Cleaner bądź akurat Klixo Articles slider) zezwalają na urządzenie portalu w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności ingerowania w pierwotny kod źródłowy Joomla. Takie podejściegdy zachowamy należytą ostrożność i uwagę umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością portalu dość bezpieczny sposób, i co najważniejsze - bez znajomości zasad programowania.

W komponencieKlixo Articles slider nie istnieje opcja, która jest mi potrzebna.

Co w przypadku gdy Klixo Articles slider nie ma funkcjonalności, na której szczególnie nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim znajdziemy? Hmm sytuacja zdaje się być stosunkowo oczywista. Jak opisaliśmy to w wcześniejszym akapicie, komponenty w opcji podstawowej, (przeważnie bezpłatnej) nie posiadają wszystkich opcji. Z tego powodu najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzić czy opcja, która jest dla nas istotna nie jest czasami dostępna w opcji rozszerzonej (płatnej). Autorzy dodatków szczegółowo zawierają w specyfikacji, które z wymienionych funkcji dostępne są w bezpłatnej wersji komponentu, a które dodatkowo w "komercyjnej". Zostaje nam znaleźć, czy czasem to czego szukamy nie jest udostępniane odpłatnie.

Drugim wyjściem jest...poszukanie innego rozszerzenia. Ponownie przypominamy – rozszerzeń do CMS Joomla! naprawdę sporo bo kilka tysięcy (już ponad 8!). Dlatego prosty wniosek, że tematy po prostu się powtarzają. Zabierz się w podróż do Joomlowego świata i odnajdź dodatek zbliżony do Klixo Articles slider, a nawet może i skuteczniejszy!

Ahh tak! Zapomnieliśmy o "trzeciej drodze" :). Możesz po prostu zlecić zbudowanie dodatku szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Zastanawiasz się komu przydzielić powyższą odpowiedzialną pracę? Jesteśmy do usług! :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Pobieranie Klixo Articles slider

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego dodatku będzie wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odszukanie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym przypadku Klixo Articles slider) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem, w którym społeczeństwo Joomli codziennie aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Liczymy, że powyższe informacje na temat Klixo Articles slider będą dla Ciebie przydatne. Jeżeli jednak potrzebujesz pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - skontaktuj się z naszą agencją interaktywną. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne użytkowanie rozszerzenia Klixo Articles slider

Może niektórzy spośród Was zastanawiają się nad tym czy komponent dla Joomla! - Klixo Articles slider jest bezpieczny . W tym miejscu istotną kwestią powinno być dbanie o jego aktualność. Łatwym sposobem aktualizacji Klixo Articles slider to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. W przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie wykonać wyżej wymienionej aktualizacji poprzez panel administracyjny, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najnowszą wersję odnajdziemy na stronie internetowej producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Zapamiętajce! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Klixo Articles slider,OS Property Real Estate, Cache Cleaner rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, a przy tym również aktualność...Joomli

Masz problemy z instalacją lub konfiguracją strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.