Jeśli uważasz się za osobę, która pasjonuje się Joomla! lub innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, etc.) to zapewne wiesz,iż prawdziwym plusem takich programów nie jest System Zarządzania Treścią samoistnie, a specjalnie stworzone dla nich aplikacje. W przypadku gdy mówimy o Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to fundamentalne, ale najbardziej skomplikowane składowe Joomla. Zbiór dodatków przeznaczonych dla tego Systemu Zarządzania z pewnością mieści się w tysiącach. Warto pamiętać, iż wspólnota tego Systemu Zarządzania Treścią nieustannie się powiększa i opracowuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym komponentem dla Joomla jest DPCalendar Lite, HDVideoShare lubJoomShopping Także Pośrodku tychże pluginów możemy odnaleźć komponent - KC Cufón Font Replacement.

Parę wzmianek nawiązujących do KC Cufón Font Replacement

Dodatek KC Cufón Font Replacement jest dobrym "okazem" pokazującym na to jak w paru nieskomplikowanych działaniach mamy możliwość wpłynąć na ilość proponowanych przez CMS funkcji jakie dotąd nie zostały wdrożone, lub mieliśmy z nimi kontakt w ograniczonym zakresie. Warto pamiętać, iż dodatki ( wśród nich np. DPCalendar Lite lub HDVideoShare , czy właśnie KC Cufón Font Replacement) pozwalają na "udekorowanie" witryny internetowej w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod źródłowy Joomla. Takie podejście, przy zachowaniu należytej ostrożności i uwadze w konsekwencji umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego serwisu dość bezpieczny sposób, i co kluczowe - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Komponent KC Cufón Font Replacement nie posiada opcji, której potrzebuję.

Co w przypadku kiedy zainstalowanydodatek KC Cufón Font Replacement nie posiada możliwości, na której nam bardzo zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim znajdziemy? Hmm sprawa wydaje się dość prosta. Tak jak zostało to nadmienione w powyższym akapicie, dodatki w wersji podstawowej, (zazwyczaj bezpłatnej) nie dysponują wszystkimi opcjami. Z tego względu najprostsze rozwiązanie sytuacji to sprawdzenie czy funkcja, którą potrzebujemy nie jest czasami udostępniona w opcji rozszerzonej (płatnej). Autorzy dodatków szczegółowo opisują w dokumentacji, które z wymienionych funkcji są dostępne w darmowej wersji komponentu, a które dodatkowo w płatnej. Zostaje nam odnaleźć, czy być może to na czym nam zależy i czego poszukujemy nie istnieje w opcji płatnej.

Alternatywnym sposobem jest...wybranie innego rozszerzenia. Jeszcze raz informujemy – rozszerzeń do Joomla! przeszło pare tysięcy (już ponad 8!). Dlatego możemy wywnioskować, że schematy po prostu się powtarzają. Wejdź w głąb świata Joomla i odnajdź komponent porównywalny do KC Cufón Font Replacement, a może i lepszy!

Istnieje jeszcze trzecia droga :). Możesz po prostu zlecić zbudowanie dodatku szytego na miarę, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Zastanawiasz się komu przydzielić powyższą odpowiedzialną pracę? Postaw na nas! :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Jak ściągnąć KC Cufón Font Replacement

Bezpiecznym i chyba najprostszym rozwiązaniem na pobranie każdego komponentu jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku KC Cufón Font Replacement) :-) extensions.joomla.org jest miejscem gdzie społeczność Joomla! bez ustanku aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby informacje zawarte w tym artykule były dla Was przydatne. Jeżeli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

A jak usunąć rozszerzenie KC Cufón Font Replacement ...

Istnieje takieprawdopodobieństwo, iż moduł KC Cufón Font Replacement okazał się być niewypałem. Powiedzmy sobie wprost – chcesz szybko usunąć go ze swojej pięknej witryny. Na taki przypadek istnieje wyłącznie jedno lekarstwo – usunięcie z CMS KC Cufón Font Replacement. Jak możesz tego dokonać? Odpowiadamy - w ten sam sposób w jaki usuniemy DPCalendar Lite HDVideoShare lub JoomShopping czyli każdy komponent. Odwiedzamy panel administracyjny strony › następnie odzszukujemyzakładkę "rozszerzenia" › kolejno klikamy w kartę "instalacje" › następnie klikamy "zarządzanie" › później zaznaczamy komponent › i wybieramy „odinstaluj”. Po skończonej procedurze uzyskamy raport z odinstalowania pluginu.

Nie możesz poradzić sobie z instalacją lub konfiguracją witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.