Jeśli uważasz się za osobę, która skupia się na Joomla! i innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, etc.) to świetnie wiesz,że rzeczywistą przewagą nad zwykłą stroną owych systemów to nie System Zarządzania Treścią per se, lecz dodatkowo opracowane dla nich rozszerzenia. Dla CMS Joomla! takimi rozszerzeniami są Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponent to kluczowy, jednakże nader skomplikowany składnik Joomli. Zbiór dodatków dla Joomla! z pewnością mieści się nie w setkach a w paru tysiącach. Należy mieć w pamięci, że społeczność owego Systemu Zarządzania Treścią nieustannie rośnie i opracowuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Posługując się przykładem: rozszerzeniem dla Joomla jest GTranslate, Quiz Deluxe lubForm Maker Również Pośrodku tychże dodatków znajdziemy komponent - KC Admin QuickIcons.

Kilka zdań o KC Admin QuickIcons

Rozszerzenie KC Admin QuickIcons to praktyczny wzór na to jak w paru nieskomplikowanych zabiegach dostać sposobność powiększenia ilości oferowanych przez CMS Joomla funkcji jakie dotychczas nie do końca były możliwe, lub mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto pamiętać, że dodatki ( spośród nich np. GTranslate lub Quiz Deluxe bądź właśnie KC Admin QuickIcons) zezwalają na urządzenie portalu w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod źródłowy Joomli. Taki sposób, przy zachowaniu ostrożności pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności swojego serwisu dość bezpieczny sposób, oraz co ważne - nie jest istotna wiedza związana z programowaniem .

Rozszerzenie KC Admin QuickIcons nie ma funkcji, której szukam.

Co w przypadku gdy zaimplementowanydodatek KC Admin QuickIcons nie ma funkcji, na której szczególnie nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim znajdziemy? Hmm sytuacja wydaje się całkiem oczywista. Jak opisaliśmy to w wcześniejszym akapicie, rozszerzenia w opcji standardowej, (przeważnie nieodpłatnej) nie dysponują wszystkimi funkcjami. Z tego powodu najlepiej jest sprawdzić czy opcja, którą potrzebujemy nie jest czasami dostępna w wersji płatnej. Twórcy dodatków drobiazgowo opisują w dokumentacji, jakie funkcje są dostępne w wersji darmowej, a jakie dodatkowo w "komercyjnej". Zostaje nam odnaleźć, czy czasem to czego szukamy nie zawiera się w opcji płatnej.

Kolejnym wyjściem jest...poszukanie innego rozszerzenia. Jeszcze raz informujemy – rozszerzeń do Joomla! przeszło kilka tysięcy (już ponad 8!). Stąd łatwy wniosek, że niektóre schematy po prostu się "dublują". Wejdź w otchłań Joomlowego świata i odnajdź plugin zbliżony do KC Admin QuickIcons, a może i skuteczniejszy!

No tak! Nie napisaliśmy o "trzeciej drodze" :). Możesz po prostu zlecić stworzenie rozszerzenia szytego na miarę, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Komu przydzielić powyższą usługę? Postaw na nas! :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Pobieranie KC Admin QuickIcons

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie KC Admin QuickIcons będzie odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku KC Admin QuickIcons) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! nieustannie aktualizują i publikują nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Liczymy na to, że powyższe podpowiedzi na temat KC Admin QuickIcons będą dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - skontaktuj się z naszą agencją interaktywną. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne używanie wtyczki KC Admin QuickIcons

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się czy komponent dla Joomla! - KC Admin QuickIcons jest bezpieczny . W tym miejscu ważną sprawą powinno być zadbanie o jego aktualność. Łatwym zabiegiem aktualizacji KC Admin QuickIcons będzie zrobienie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeśli nie możemy przeprowadzić aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najświeższą wersję znajdziemy na stronce twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Abstrahując, czy jest to rozszerzenie KC Admin QuickIcons,GTranslate, Quiz Deluxe rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, ale również aktualność...CMS Joomla!

Masz problem z instalacją lub konfiguracją witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.