Jeśli uważasz się za osobę, która jest pasjonatem Joomla i innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itp.) to doskonale wiesz,że rzeczywistym plusem owych systemów nie jest CMS sam w sobie, a dodatkowo wykreowane dla nich aplikacje. Dla CMS Joomla! za takie suplementy należy uznać Komponenty (po ang. components). Komponenty to elementarne, jednakowoż najbardziej złożone częsci Joomla. Liczba opisywanych pluginów z myślą dla Joomli z pewnością mieści się w co najmniej tysiącach. Warto mieć w pamięci, że społeczność owego CMS systematycznie poszerza się i publikuje nowe,kreatywne rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem dla Joomla to ChronoForms, EasySocial lubACL Manager Również Pośród tych wtyczek znajdziemy komponent - KA Facebook Like Box.

Chwila na kilka słów w temacie KA Facebook Like Box

KA Facebook Like Box stanowi świetny przykład wskazującym na to jak w kilku aktach jesteśmy w stanie wpłynąć na grono proponowanych przez CMS Joomla usług, które przedtem nie do końca zostały zaimplementowane, bądź mieliśmy z nimi kontakt w okrojonej płaszczyźnie. Warto mieć na uwadze, że "suplementy" do Joomla! ( wśród nich np. ChronoForms lub EasySocial , czy właśnie KA Facebook Like Box) zezwalają na wyposażenie naszej strony WWW w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności ingerowania w pierwotny kod Joomla. Taka możliwość, przy zastosowaniu należytej ostrożności w konsekwencji pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością własnego serwisu dość bezkolizyjny sposób, a co najważniejsze - bez wiedzy dotyczącej programowania.

Rozszerzenie KA Facebook Like Box nie posiada opcji, jakiej poszukuję.

Co na wypadek kiedy zaimplementowanydodatek KA Facebook Like Box nie posiada możliwości, na której nam bardzo zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim będzie? Cóż sprawa wydaje się być stosunkowo oczywista. Tak jak zostało to nadmienione poprzednim akapicie, rozszerzenia w podstawowej wersji, (zazwyczaj nieodpłatnej) nie posiadają wszystkich opcji. Dlatego, z powyższych powodów najprostsze rozwiązanie to sprawdzenie czy opcja, która jest dla nas istotna nie jest czasem dostępna w wersji rozszerzonej (płatnej). Autorzy rozszerzeń drobiazgowo zawierają w dokumentacji, jakie z wymienionych funkcji dostępne są w wersji darmowej, a jakie dodatkowo w "komercyjnej". Pozostaje nam poszukać, czy czasem to czego poszukujemy nie jest udostępniane odpłatnie.

Opcjonalnym sposobem jest...poszukanie innego programu. Kolejny raz przypominamy – rozszerzeń do CMS Joomla! jest pare tysięcy (już ponad 8!). Stąd prosty wniosek, że niektóre tematy najzwyczajniej na świecie się "dublują". Wejdź w głąb świata Joomla i odszukaj plugin zbliżony do KA Facebook Like Box, a być może i atrakcyjniejszy!

No tak! Nie napisaliśmy o "trzeciej drodze" :). Możesz po prostu zlecić stworzenie komponentu szytego na miarę, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Zastanawiasz się komu zlecić taką usługę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Skąd bezpiecznie ściągnąć KA Facebook Like Box

Bezpiecznym i chyba najprostszym rozwiązaniem na pobranie KA Facebook Like Box będzie wejście na oficjalną stronę rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno znalezienie interesującego nas dodatku (czyli w tym wypadku KA Facebook Like Box) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce gdzie populacja Joomli bez przerwy aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby instrukcje na temat KA Facebook Like Box były dla Ciebie przydatne. Jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - napisz lub zadzwoń. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo stosowania KA Facebook Like Box

Być może niektórzy spośród Was zastanawiają się nad tym czy komponent - KA Facebook Like Box jest bezpieczny . W tym miejscu najistotniejszą sprawą powinno być zadbanie o jego aktualność. Najłatwiejszym sposobem aktualizacji KA Facebook Like Box będzie zrobienie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. W przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie przeprowadzić w/w aktualizacji poprzez panel administracyjny, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najaktualniejszą wersję odnajdziemy na stronie internetowej dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Miejcie na uwadze! Abstrahując, czy jest to rozszerzenie KA Facebook Like Box,ChronoForms, EasySocial rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, ale również aktualność...CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.