Rozszerzenia a system zarządzania treścią Joomla

Każdy kto pasjonuje się Joomla oraz innym CMS (Wordpress, Drupal, etc.) wie, że prawdziwym plusem owych systemów to nie System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz dodatkowo wykreowane dla nich programy. Jeżeli mówimy o Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponenty to podstawowe, jednakże najbardziej złożone składowe CMS Joomla!. Grono opisywanych rozszerzeń przeznaczonych z myślą dla CMS Joomla! mieści się nie w setkach a w co najmniej tysiącach. Należy pamiętać, że grupa społeczna tego Systemu Zarządzania Treścią ciągle rośnie i opracowuje nowe ikreatywne rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem dla Joomla jest JSitemap, JEA a takżeEvent Gallery Również Pośrodku owych dodatków znajdziemy komponent - JW Player Advanced.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Wysokiej jakości system

Nieco informacji o JW Player Advanced

Dodatek JW Player Advanced jest jasnym przykładem wskazującym na to jak w kilku nieskomplikowanych zabiegach dostać możliwość zwiększenia ilości proponowanych przez CMS Joomla usług, które dotychczas nie były możliwe, albo mieliśmy z nimi kontakt w ograniczonym zakresie. Warto przypomnieć, że "suplementy" do Joomla! (a spośród nich np. JSitemap lub JEA bądź akurat JW Player Advanced) pozwalają na "udekorowanie" portalu w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności wpływania na oryginalny kod CMS Joomla!. Taki sposób, przy zastosowaniu ostrożności i uwadze pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością swojego portalu w miarę bezkolizyjnyi stabilny sposób, oraz co najistotniejsze - nie jest konieczna umiejętność dotycząca pisania kodu .

Jak zainstalować komponent JW Player Advanced w Joomla?

Powracając do JW Player Advanced . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy JW Player Advanced sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z JW Player Advanced komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu JW Player Advanced proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „JW Player Advanced” + Joomla w Google.

Jak pobrać JW Player Advanced

Bezpiecznym i chyba najprostszym sposobem na pobranie każdego komponentu będzie wejście na oficjalną stronę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku JW Player Advanced) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie community Joomla! nieustannie aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Liczymy na to, że przekazane przez nas wskazówki na temat JW Player Advanced będą dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Przedstawimy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Jak usunąć dodatek JW Player Advanced ...

Istnieje prawdopodobieństwo, że komponent JW Player Advanced nie spełnia Twoich oczekiwań. Napiszmy to wprost – chcesz błyskawicznie usunąć go z własnej, niepowtarzalnej witryny. Na taki przypadek istnieje wyłącznie jedno rozwiązanie – usunięcie z CMS JW Player Advanced. W jaki sposób to zrealizować? Dokładnie tą samą metodą jaką usuniemy JSitemap JEA lub Event Gallery czyli jakikolwiek inny komponent. Wchodzimy w panel zarządzania strony › następnie szukamy zakładki "rozszerzenia" › kolejno klikamy w kartę "instalacje" › klikamy "zarządzanie" › dalej, zaznaczamy komponent › i wybieramy „odinstaluj”. Po całej procedurze otrzymamy raport z odinstalowania dodatku.

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.