Komponenty a Joomla

Każdy kto pasjonuje się Joomla! oraz innym CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, że największą przewagą nad zwykłą stroną tych systemów to nie CMS samoistnie, a dodatkowo wykreowane dla nich dodatki. Dla Joomli takimi rozszerzeniami są Komponenty (za angielskiego: components). Komponenty to zasadnicze, jednakże najbardziej złożone cząstki Joomla. Grono pluginów stworzonych dla Joomla! możemy liczyć nie w setkach a w czterocyfrowej liczbie. Warto mieć na uwadze, że wspólnota opisywanego Systemu Zarządzania Treścią ciągle rośnie i przygotowuje nowe,kreatywne rozwiązania. Posługując się przykładem: komponentem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! jest JoomSEF, DJ-Classifieds a takżeMulti Sites Także Pośrodku owych pluginów znajdziemy komponent - JV-LinkDirectory.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Fachowy kod

Czas na kilka słów w temacie JV-LinkDirectory

Dodatek JV-LinkDirectory stanowi interesujący wzór , który pokazuje na to jak w niewielu prostych ruchach możemy wpłynąć na ilość oferowanych przez CMS Joomla zastosowań, które dotąd nie do końca były dostępne, lub mieliśmy z nimi przelotną styczność. Należałoby mieć na uwadze, że "suplementy" do Joomla! (a wśród nich np. JoomSEF lub DJ-Classifieds , czy akurat JV-LinkDirectory) pozwalają na urządzenie witryny w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności ingerowania w oryginalny kod źródłowy Joomla. Taki system, przy zachowaniu ostrożności i uwadze pozwoli nam na "studiowanie" funkcjonalności własnego portalu dość bezpieczny sposób, a co najważniejsze - nie jest potrzebna umiejętność dotycząca programowania .

Jak zainstalować komponent JV-LinkDirectory w Joomla?

Powracając do JV-LinkDirectory . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy JV-LinkDirectory sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z JV-LinkDirectory komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu JV-LinkDirectory proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „JV-LinkDirectory” + Joomla w Google.

Jak pobrać JV-LinkDirectory

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie JV-LinkDirectory jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku JV-LinkDirectory) :-) extensions.joomla.org to strefa gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez przerwy aktualizują i publikują nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby wskazówki na temat JV-LinkDirectory były dla Ciebie przydatne. Jeśli jednak chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

A jak odinstalować komponent JV-LinkDirectory w Joomla!...

Może zdarzyć się tak, że moduł JV-LinkDirectory okazał się być nie tym, czego potrzebujesz. Prosto z mostu – chciał(a)byś szybko unicestwić go z własnej, wspaniałej strony. W takim przypadku istnieje tylko jedno lekarstwo – odinstalowanie JV-LinkDirectory. W jaki sposób to dokonać? Dokładnie tą samą metodą jaką odinstalujemy JoomSEF DJ-Classifieds lub Multi Sites czyli każdy inny komponent. Wchodzimy w panel zarządzania strony › w następnym kroku szukamy zakładki "rozszerzenia" › kolejno klikamy w kartę "instalacje" › klikamy "zarządzanie" › później zaznaczamy komponent › i klikamy „odinstaluj”. Po skończonej procedurze otrzymamy raport z odinstalowania dodatku.

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.