Komponenty a CMS Joomla

Ten kto skupia się na Joomla! albo innym CMS (Wordpress, Drupal, itp.) wie, iż największą potęgą takich systemów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz dodatkowo przygotowane dla nich rozszerzenia. Dla Joomli za takie dodatki powinniśmy uznać Komponenty (po ang. components). Komponenty to fundamentalne, jednakże najbardziej złożone segmenty Joomli. Zbiór opisywanych dodatków stworzonych z myślą dla CMS Joomla! z pewnością możemy liczyć w kilku tysiącach. Warto mieć w pamięci, iż grupa społeczna owego CMS stale wzrasta i wymyśla nowe,pionierskie rozwiązania. Na przykład komponentem przygotowanym z myślą o Joomla to K2, Phoca Guestbook lubForm Maker Także Wśród tych pluginów znajdziemy komponent - JUX Portfolio.

  • CMS Joomla
  • Odporność na wirusy
  • Wysokiej jakości CMS

Nieco zdań o JUX Portfolio

Dodatek JUX Portfolio jest świetnym wzorem , który wskazuje na to jak w paru zabiegach jesteśmy w stanie wpłynąć na ilość oferowanych przez CMS funkcji, które dotychczas nie były wdrożone, lub mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Należałoby mieć na uwadze, iż dodatki ( spośród nich np. K2 lub Phoca Guestbook bądź właśnie JUX Portfolio) zezwalają na urządzenie witryny internetowej w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod źródłowy Joomli. Takie podejściegdy zachowamy odpowiednią ostrożność i uwagę umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego serwisu dość wygodny sposób, a co najważniejsze - bez wiedzy na temat programowania.

Jak zainstalować komponent JUX Portfolio w Joomla?

Powracając do JUX Portfolio . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy JUX Portfolio sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z JUX Portfolio komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu JUX Portfolio proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „JUX Portfolio” + Joomla w Google.

Z jakiej strony ściągnąć JUX Portfolio

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie JUX Portfolio będzie wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odnalezienie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku JUX Portfolio) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem, w którym populacja Joomla! bez ustanku aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Liczymy, że powyższe instrukcje na temat JUX Portfolio będą dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - skontaktuj się z nami. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

A jak odinstalować rozszerzenie JUX Portfolio w CMS Joomla!...

Może przydarzyć się tak, iż rozszerzenie JUX Portfolio okazał się być niewypałem. Napiszmy to wprost – chciał(a)byś błyskawicznie pozbyć się go z własnej, cudownej strony. W takim wypadku istnieje wyłącznie jedno lekarstwo – usunięcie z CMS JUX Portfolio. Jak to zrealizować? Dokładnie tą samą metodą jaką odinstalujemy K2 Phoca Guestbook lub Form Maker czyli każdy komponent. Odwiedzamy panel zarządzania strony › w następnym kroku szukamy zakładki "rozszerzenia" › przechodzimy do karty "instalacje" › wybieramy "zarządzanie" › dalej, musimy zaznaczyć › i wybieramy „odinstaluj”. Po skończonej procedurze uzyskamy raport z odinstalowania dodatku.

Masz problemy z konfiguracją lub instalacją strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.