Ten kto interesuje się CMS Joomla! i innym CMS (Drupal, Wordpress, itp.) wie, iż realną mocną stroną owych systemów to nie CMS sam w sobie, lecz dodatkowo utworzone dla nich aplikacje. Dla Joomli za takie suplementy należy uznać Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponenty to bazowe, ale przy tym najbardziej skomplikowane ogniwa CMS Joomla!. Zbiór wspomnianych pluginów z myślą dla tego CMS mieści się nie w setkach a w tysiącach. Warto pamiętać, iż "community" tego Systemu Zarządzania Treścią ciągle się powiększa i wymyśla nowe ipionierskie rozwiązania. Przykładowym komponentem dla CMS Joomla! to Maxi Menu CK, Extra Vote iMy Maps location Także Pośrodku tych rozszerzeń znajdziemy komponent - JUX Background Video.

Garść słów dotyczących JUX Background Video

Rozszerzenie JUX Background Video jest praktycznym wzorem wskazującym na to jak w paru ruchach mamy możliwość powiększyć grono proponowanych przez CMS Joomla usług jakie przedtem nie były dostępne, albo mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Należałoby mieć na uwadze, iż dodatki (a wśród nich np. Maxi Menu CK lub Extra Vote , czy akurat JUX Background Video) pozwalają na "udekorowanie" portalu internetowego w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności ingerowania w oryginalny kod CMS Joomla!. Taka metodagdy zastosujemy należytą ostrożność i uwagę w konsekwencji umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością swojego portalu w miarę pewny sposób, oraz co kluczowe - bez wiedzy na temat programowania.

Komponent JUX Background Video nie posiada funkcji, której szukam.

Jak postąpić w przypadku kiedy zainstalowanydodatek JUX Background Video nie posiada funkcji, na której bardzo nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim będzie? Hmm sytuacja wydaje się być stosunkowo prosta. Tak jak zostało to opisane w powyższym akapicie, rozszerzenia w opcji standardowej, (zazwyczaj nieodpłatnej) nie dysponują wszystkimi opcjami. Dlatego, z powyższych względów najprostsze rozwiązanie to sprawdzenie czy opcja, którą potrzebujemy nie jest czasami udostępniona w opcji rozszerzonej (płatnej). Autorzy dodatków szczegółowo zawierają w specyfikacji, jakie z wymienionych funkcji dostępne są w bezpłatnej wersji komponentu, a jakie extra w płatnej. Zostaje nam poszukać, czy czasem to na czym nam zależy i czego poszukujemy nie jest udostępniane odpłatnie.

Alternatywnym sposobem jest...poszukanie odmiennego komponentu. Jeszcze raz informujemy – rozszerzeń do Joomla! naprawdę sporo bo pare tysięcy (już ponad 8!). Dlatego łatwy wniosek, że tematy po prostu się powtarzają. Zabierz się w podróż do Joomlowego świata i odszukaj plugin zbliżony do JUX Background Video, a nawet może i wydajniejszy!

No tak! Nie napisaliśmy o "trzeciej drodze" :). Możesz po prostu zlecić zbudowanie dodatku szytego na miarę, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Nie wiesz, komu przydzielić taką pracę? Nieskormnie powiemy, że choćby nam :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Skąd ściągnąć JUX Background Video

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie JUX Background Video jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku JUX Background Video) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! codziennie aktualizują i publikują nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Liczymy na to, że powyższe porady na temat JUX Background Video będą dla Ciebie przydatne. Jeśli jednak liczysz na fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - skontaktuj się z nami. Przedstawimy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Jak usunąć rozszerzenie JUX Background Video w Joomla!...

Istnieje możliwość, iż dodatek JUX Background Video nie spełnia Twoich oczekiwań. Powiedzmy sobie szczerze – chcesz błyskawicznie pozbyć się go ze swojej wspaniałej strony. Na taki przypadek jest tylko jedno lekarstwo – odinstalowanie JUX Background Video. Jak możesz tego dokonać? Odpowiadamy - tą samą metodą jaką odinstalujemy Maxi Menu CK Extra Vote lub My Maps location czyli każdy inny komponent. Otwieramy panel administracyjny strony › w następnym kroku szukamy zakładki "rozszerzenia" › przechodzimy do karty "instalacje" › następnie wybieramy "zarządzanie" › później zaznaczamy komponent › i wybieramy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się komunikat z odinstalowania dodatku.

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.