Ten kto korzysta z CMS Joomla! albo innego CMS (Wordpress, Drupal, itp.) wie, że prawdziwym plusem systemów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz specjalnie dedykowane dla nich moduły. Dla Joomli takimi dodatkami są Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponent to podstawowy, ale najbardziej zaawansowany składnik Joomli. Liczba opisywanych rozszerzeń stworzonych z myślą dla Joomla! z pewnością mieści się nie w setkach a w co najmniej tysiącach. Warto pamiętać, że społeczność tego CMS stale rośnie przygotowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład rozszerzeniem dla CMS Joomla! jest Mosets Tree, RuposTel One Page Checkout for VirtueMart iFacebook Wall Feeds Także Wśród tychże dodatków znajdziemy komponent - Jusertube.

Nieco stwierdzeń w temacie Jusertube

Rozszerzenie Jusertube jest interesującym wzorem , który pokazuje na to jak w kilku prostych zabiegach mamy możliwość powiększyć ilość proponowanych przez CMS usług, które dotychczas nie były możliwe, albo mieliśmy z nimi przelotną relację. Warto pamiętać, że dodatki ( wśród nich np. Mosets Tree lub RuposTel One Page Checkout for VirtueMart , czy właśnie Jusertube) pozwalają na "udekorowanie" witryny w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod Joomli. Takie rozwiązaniegdy zachowamy odpowiednią ostrożność i uwagę w konsekwencji umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością swojego portalu dość bezkolizyjny sposób, a co istotne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

W programieJusertube nie występuje funkcja, jaka jest dla mnie istotna.

Jak postąpić na wypadek gdy Jusertube nie posiada opcji, na której szczególnie nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim znajdziemy? Hmm sprawa wydaje się dość oczywista. Tak jak to zostało opisane w powyższym akapicie, rozszerzenia w wersji standardowej, (przeważnie nieodpłatnej) nie posiadają wszystkich opcji. Z tego powodu najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzić czy opcja, którą potrzebujemy nie jest czasem dostępna w wersji płatnej. Autorzy rozszerzeń drobiazgowo zawierają w dokumentacji, które z wymienionych funkcji są dostępne w darmowej wersji komponentu, a które extra w płatnej. Zostaje nam poszukać, czy być może to na czym nam zależy i czego szukamy nie zawiera się w opcji płatnej.

Kolejnym wyjściem jest...poszukanie innego komponentu. Kolejny raz przypominamy – rozszerzeń do Joomla! naprawdę sporo bo kilka tysięcy (już ponad 8!). Stąd łatwy wniosek, że schematy po prostu się "dublują". Wejdź w otchłań Joomlowego świata i odnajdź plugin podobny do Jusertube, a być może i odpowiedniejszy!

No tak! Zapomnieliśmy o trzecim wyjściu :). Możesz po prostu zlecić zbudowanie dodatku szytego na miarę, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Komu przydzielić taką usługę? Już nie musisz dłużej szukać - znalazłeś nas! :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Jak ściągnąć Jusertube

Najbezpieczniejszym i najprostszym rozwiązaniem na pobranie każdego dodatku jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Jusertube) :-) extensions.joomla.org jest miejscem gdzie populacja Joomla! bez przerwy aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Liczymy na to, że powyższe wskazówki na temat Jusertube będą dla Was przydatne. Jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo korzystania z rozszerzenia Jusertube

Możliwe, że zastanawiasz się czy komponent - Jusertube jest bezpieczny . Tutaj najistotniejszą kwestią zdaje się być zadbanie o jego aktualność. Prostym sposobem na aktualizację Jusertube to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. Jeśli nie możemy przeprowadzić wyżej wymienionej aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to pamiętajmy, że prawie zawsze najaktualniejszą wersję odnajdziemy na stronie internetowej twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Zapamiętajce! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Jusertube,Mosets Tree, RuposTel One Page Checkout for VirtueMart receptą na bezpieczeństwo jest aktualność wtyczki, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Masz problem z konfiguracją lub instalacją witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.