Komponenty a system zarządzania treścią Joomla

Jeśli uważasz się za osobę, która jest pasjonatem CMS Joomla! bądź innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, etc.) to świetnie wiesz,że realnym plusem owych programów nie jest CMS samoistnie, lecz specjalnie przygotowane dla nich programy. Jeżeli mówimy o CMS Joomla!, za takie rozszerzenia powinniśmy uznać Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponenty to podstawowe, ale najbardziej skomplikowane segmenty Joomli. Grono wspomnianych rozszerzeń przeznaczonych z myślą dla tego CMS zawiera się nie w setkach a w tysiącach. Warto mieć w pamięci, że społeczność owego CMS nieustannie się powiększa i publikuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, komponentem przygotowanym z myślą o Joomla jest Jomres, RSGallery2 iEU e-Privacy Directive Również Pośród owych pluginów możemy wyszukać komponent - JU Tabs.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Wysokiej jakości system

Nieco słów w temacie JU Tabs

JU Tabs stanowi idealny sposób , który pokazuje na to jak w niewielu prostych posunięciach mamy możliwość powiększyć grono oferowanych przez CMS Joomla funkcji jakie dotąd nie były możliwe, albo mieliśmy z nimi styczność w ograniczonym zakresie. Należałoby mieć na uwadze, że "suplementy" do Joomla! ( wśród nich np. Jomres lub RSGallery2 bądź akurat JU Tabs) zezwalają na zagospodarowanie naszej witryny internetowej w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności ingerowania w oryginalny kod źródłowy Joomli. Taka możliwośćgdy zastosujemy należytą ostrożność i uwagę w konsekwencji umożliwi nam "studiowanie" funkcjonalności serwisu dość wygodny sposób, oraz co najistotniejsze - nie jest wymagana wiedza związana z pisaniem kodu .

Jak zainstalować komponent JU Tabs w Joomla?

Powracając do JU Tabs . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy JU Tabs sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z JU Tabs komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu JU Tabs proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „JU Tabs” + Joomla w Google.

Pobieranie JU Tabs

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie JU Tabs będzie wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odnalezienie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym przypadku JU Tabs) :-) Strona extensions.joomla.org to obszar gdzie społeczność Joomla! codziennie aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby sugestie zawarte w tym artykule były dla Was przydatne. Jeśli jednak potrzebujesz pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne stosowanie komponentu JU Tabs

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem pluginu JU Tabs. Tutaj przewodnią kwestią jest dbanie o jego aktualność. Najłatwiejszym zabiegiem aktualizacji JU Tabs to wykonanie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. W przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie wykonać aktualizacji poprzez panel administracyjny, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najaktualniejszą wersję znajdziemy na stronce producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Miejcie na uwadze! Abstrahując, czy jest to dodatek JU Tabs,Jomres, RSGallery2 receptą na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, no i oczywiście również aktualność...CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.