Każdy kto skupia się na CMS Joomla! lub innym CMS (Drupal, Wordpress, itd.) wie, że prawdziwą zaletą takich systemów to nie System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz specjalnie utworzone dla nich rozszerzenia. Jeżeli mówimy o Joomla!, za takie dodatki powinniśmy uznać Komponenty (po angielsku - components). Komponent to podstawowy, jednakowoż nader złożony składnik do Joomla. Zbiór opisywanych rozszerzeń z myślą dla Joomla! z pewnością możemy liczyć w kilku tysiącach. Należy mieć w pamięci, że "community" opisywanego Systemu Zarządzania Treścią systematycznie wzrasta i tworzy nowe, innowacyjne rozwiązania. Posługując się przykładem: rozszerzeniem przygotowanym z myślą o Joomla jest Joom Donation, EDocman a takżeUniversal AJAX Live Search Również Pośrodku owych pluginów jesteśmy w stanie znaleźć komponent - JU Slideshow.

Parę wzmianek nawiązujących do JU Slideshow

JU Slideshow jest jasnym wzorem wskazującym na to jak w niewielu nieskomplikowanych aktach dostać sposobność powiększenia ilości oferowanych przez CMS Joomla funkcji jakie przedtem nie zostały wdrożone, lub mieliśmy z nimi kontakt w okrojonym zakresie. Należałoby pamiętać, że "suplementy" do Joomla! ( wśród nich np. Joom Donation lub EDocman bądź właśnie JU Slideshow) zezwalają na "udekorowanie" naszej portalu internetowego w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod Joomla. Takie wyjściegdy zastosujemy odpowiednią ostrożność i uwagę w konsekwencji pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności rodzimego serwisu w miarę bezpieczny sposób, a co najważniejsze - nie jest istotna umiejętność dotycząca programowania .

Rozszerzenie JU Slideshow nie ma funkcji, której potrzebuję.

Co w przypadku gdy zainstalowanydodatek JU Slideshow nie ma funkcjonalności, na której niezwykle nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim będzie? Hmm sprawa wydaje się być stosunkowo oczywista. Jak wspomnieliśmy poprzednim akapicie, rozszerzenia w standardowej wersji, (zazwyczaj darmowej) nie mają wszystkich funkcji. Z tego powodu najlepiej jest sprawdzić czy funkcja, którą potrzebujemy nie jest czasem udostępniona w wersji płatnej. Deweloperzy dodatków drobiazgowo zawierają w specyfikacji, które z wymienionych funkcji dostępne są w wersji darmowej, a które extra w "komercyjnej". Pozostaje nam poszukać, czy być może to czego poszukujemy nie istnieje w opcji płatnej.

Drugim sposobem jest...poszukanie innego dodatku. Ponownie przypominamy – rozszerzeń do Joomla! naprawdę sporo bo pare tysięcy (już ponad 8!). Dlatego drogą dedukcji możemy wywnioskować, że schematy po prostu się "dublują". Zabierz się w podróż do świata Joomla i odnajdź dodatek zbliżony do JU Slideshow, a być może i efektywniejszy!

Ahh tak! Zapomnieliśmy o trzecim wyjściu :). Możesz zlecić stworzenie nowego dodatku odpowiednim ludziom, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Nie wiesz, komu przydzielić powyższą pracę? Postaw na nas! :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Pobieranie JU Slideshow

Bezpiecznym i chyba najprostszym sposobem na pobranie JU Slideshow jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku JU Slideshow) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! codziennie aktualizują oraz publikują nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby informacje zawarte w tej publikacji były dla Was przydatne. Jeżeli jednak odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - skontaktuj się z naszą agencją interaktywną. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Jak odinstalować rozszerzenie JU Slideshow ...

Może przydarzyć się tak, że komponent JU Slideshow nie spełnia Twoich oczekiwań. Napiszmy to wprost – chcesz szybko unicestwić go ze swojej pięknej stronyinternetowej. W takim przypadku istnieje tylko jedno rozwiązanie – odinstalowanie JU Slideshow. W jaki sposób to zrobić? Dokładnie w ten sam sposób w jaki usuniemy Joom Donation EDocman lub Universal AJAX Live Search czyli jakikolwiek komponent. Wchodzimy w panel administracyjny naszej stronki › następnie powinniśmy odszukaćzakładkę "rozszerzenia" › kolejno przechodzimy do karty "instalacje" › następnie wybieramy "zarządzanie" › później musimy zaznaczyć › i klikamy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się komunikat z odinstalowania komponentu.

Masz problemy z konfiguracją lub instalacją strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.