Jeśli uważasz się za osobę, która pasjonuje się Joomla! bądź innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop itd.) to świetnie wiesz,iż prawdziwym plusem owych programów to nie System Zarządzania Treścią samoistnie, a specjalnie utworzone dla nich rozszerzenia. Jeżeli mówimy o CMS Joomla!, za takie rozszerzenia należy uznać Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to podstawowe, jednakowoż najbardziej skomplikowane cząstki CMS Joomla!. Zbiór opisywanych dodatków stworzonych z myślą dla Joomla! możemy liczyć w paru tysiącach. Warto wiedzieć, iż "community" opisywanego CMS ciągle poszerza się i wymyśla nowe ikreatywne rozwiązania. Dla przykładu, komponentem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! to Mosets Tree, EDocman lubiCagenda Także Pośród owych rozszerzeń znajdziemy komponent - JTicketing.

Ciutkę słów w temacie JTicketing

Dodatek JTicketing stanowi interesujący sposób oddającym to jak w niewielu nieskomplikowanych posunięciach jesteśmy w stanie powiększyć liczbę proponowanych przez CMS zastosowań, które dotychczas nie do końca były możliwe, lub mieliśmy z nimi styczność w okrojonym zakresie. Warto pamiętać, iż "suplementy" do Joomla! ( wśród nich np. Mosets Tree lub EDocman , czy właśnie JTicketing) pozwalają na wyposażenie naszej witryny w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby wpływania na oryginalny kod źródłowy CMS Joomla!. Takie podejście, przy zachowaniu należytej ostrożności w konsekwencji pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością serwisu w miarę bezkolizyjnyi stabilny sposób, i co istotne - bez wiedzy na temat programowania.

W komponencieJTicketing nie występuje funkcja, jaka jest mi potrzebna.

Jak postąpić na wypadek gdy zaimplementowanydodatek JTicketing nie ma opcji, na której niezwykle nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim będzie? Cóż sytuacja zdaje się być stosunkowo prosta. Jak opisaliśmy to w powyższym akapicie, komponenty w standardowej opcji, (przeważnie bezpłatnej) nie mają wszystkich funkcji. Z tego względu najlepsze rozwiązanie to poszukanie czy opcja, którą potrzebujemy nie jest czasem dostępna w opcji rozszerzonej (płatnej). Autorzy rozszerzeń drobiazgowo opisują w specyfikacji, które z wymienionych funkcji dostępne są w bezpłatnej wersji komponentu, a które extra w "komercyjnej". Zostaje nam znaleźć, czy być może to na czym nam zależy i czego szukamy nie istnieje w opcji płatnej.

Opcjonalnym sposobem jest...wybranie odmiennego dodatku. Jeszcze raz przypominamy – rozszerzeń do Joomla! naprawdę sporo bo pare tysięcy (już ponad 8!). Dlatego możemy wywnioskować, że tematy najzwyczajniej na świecie się powtarzają. Wejdź w otchłań Joomlowego świata i odnajdź dodatek zbliżony do JTicketing, a nawet może i lepszy!

Istnieje jeszcze trzecia droga :). Możesz po prostu zlecić stworzenie rozszerzenia szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Nie wiesz, komu przydzielić powyższą pracę? Nieskormnie powiemy, że choćby nam :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Pobieranie JTicketing

Bezpiecznym i chyba najprostszym rozwiązaniem na pobranie każdego rozszerzenia będzie wejście na oficjalną stronę rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności wyszukanie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym wypadku JTicketing) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez przerwy aktualizują oraz zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby instrukcje na temat JTicketing były dla Was przydatne. Jeżeli jednak chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Jak usunąć dodatek JTicketing ...

Istnieje takieprawdopodobieństwo, iż moduł JTicketing nie spełnia Twoich oczekiwań. Napiszmy to wprost – chcesz jak najszybciej usunąć go z własnej, uroczej witryny. W takim wypadku istnieje wyłącznie jedno lekarstwo – usunięcie z CMS JTicketing. W jaki sposób to zrobić? Dokładnie tą samą metodą jaką odinstalujemy Mosets Tree EDocman lub iCagenda czyli jakikolwiek inny komponent. Wchodzimy w panel zarządzania naszej strony › następnie szukamy zakładki "rozszerzenia" › kolejno przechodzimy do karty "instalacje" › a z niej klikamy "zarządzanie" › dalej, musimy zaznaczyć › i wybieramy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się raport z odinstalowania pluginu.

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.