Każdy kto posiada CMS Joomla! albo innego CMS (Drupal, Wordpress, itp.) wie, iż realną przewagą nad zwykłą stroną tych programów to nie System Zarządzania Treścią per se, a specjalnie utworzone dla nich rozszerzenia. Dla Joomli za takie suplementy powinniśmy uznać Komponenty (za angielskiego: components). Komponent to podstawowy, ale nader zaawansowany składnik do CMS Joomla!. Grono opisywanych dodatków z myślą dla Joomli z pewnością możemy liczyć nie w setkach a w tysiącach. Należy mieć na uwadze, iż społeczność opisywanego Systemu Zarządzania Treścią stale poszerza się i opracowuje nowe ipionierskie rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem dla Joomla jest Perfect Ajax Popup Contact Form, JEA iALFContact Także Pośród owych wtyczek możemy odnaleźć komponent - Jtag Calendar.

Garść zdań dotyczących Jtag Calendar

Narzędzie Jtag Calendar to jasny wzór pokazującym na to jak w kilku prostych aktach jesteśmy w stanie powiększyć liczbę oferowanych przez CMS usług jakie dotąd nie do końca były możliwe, bądź mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Warto mieć na uwadze, iż dodatki (a spośród nich np. Perfect Ajax Popup Contact Form lub JEA bądź akurat Jtag Calendar) zezwalają na wyposażenie naszej strony internetowej w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności ingerowania w pierwotny kod źródłowy CMS Joomla!. Takie rozwiązaniegdy zachowamy odpowiednią ostrożność i uwagę pozwoli nam na "studiowanie" funkcjonalności rodzimego portalu dość bezkolizyjny sposób, oraz co istotne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

W dodatkuJtag Calendar nie istnieje funkcja, która jest mi potrzebna.

Jak postąpić na wypadek kiedy zainstalowanydodatek Jtag Calendar nie posiada funkcjonalności, na której bardzo nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim będzie? Hmm sprawa wydaje się całkiem oczywista. Jak opisaliśmy to w wcześniejszym akapicie, dodatki w wersji standardowej, (zazwyczaj bezpłatnej) nie mają wszystkich funkcji. Dlatego, z powyższych powodów najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzić czy funkcja, którą potrzebujemy nie jest czasami dostępna w opcji płatnej. Deweloperzy dodatków szczegółowo opisują w specyfikacji, jakie funkcje dostępne są w darmowej wersji komponentu, a jakie extra w płatnej. Pozostaje nam znaleźć, czy czasami to czego szukamy nie istnieje w opcji płatnej.

Kolejnym wyjściem jest...wybranie innego programu. Kolejny raz przypominamy – rozszerzeń do CMS Joomla! jest pare tysięcy (już ponad 8!). Dlatego drogą dedukcji możemy wywnioskować, że schematy po prostu się "dublują". Wejdź w głąb Joomlowego świata i odnajdź dodatek zbliżony do Jtag Calendar, a być może i odpowiedniejszy!

Istnieje jeszcze trzecia droga :). Możesz zlecić zbudowanie nowego komponentu osobom ludziom, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Zastanawiasz się komu zlecić powyższą pracę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Pobieranie Jtag Calendar

Bezpiecznym i chyba najprostszym rozwiązaniem na pobranie Jtag Calendar jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie znalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Jtag Calendar) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem gdzie populacja Joomla! bez przerwy aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby informacje na temat Jtag Calendar były dla Ciebie przydatne. Jeżeli jednak chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

A jak odinstalować rozszerzenie Jtag Calendar w CMS Joomla!...

Może przydarzyć się tak, iż rozszerzenie Jtag Calendar nie spełnia Twoich oczekiwań. Powiedzmy sobie szczerze – chciał(a)byś błyskawicznie unicestwić go z własnej, pięknej stronyinternetowej. W takim wypadku jest tylko jedno lekarstwo – odinstalowanie Jtag Calendar. Jak to uczynić? Dokładnie tą samą metodą jaką odinstalujemy Perfect Ajax Popup Contact Form JEA lub ALFContact czyli każdy komponent. Wchodzimy w panel administracyjny naszej stronki › następnie odzszukujemyzakładkę "rozszerzenia" › przechodzimy do karty "instalacje" › następnie klikamy "zarządzanie" › dalej, zaznaczamy komponent › i klikamy „odinstaluj”. Po całej procedurze otrzymamy raport z odinstalowania dodatku.

Masz problem z konfiguracją lub instalacją witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.