Dodatki a Joomla

Każdy kto posiada Joomla! albo innego CMS (Drupal, Wordpress, itp.) wie, iż prawdziwą mocną stroną systemów to nie CMS sam w sobie, a specjalnie stworzone dla nich rozszerzenia. Jeżeli chodzi o Joomlę za takie dodatki powinniśmy uznać Komponenty (za angielskiego: components). Komponent to kluczowy, ale najbardziej skomplikowany składnik do Joomla. Ilość wspomnianych pluginów stworzonych z myślą dla tego Systemu Zarządzania mieści się w paru tysiącach. Należy pamiętać, iż społeczność opisywanego Systemu Zarządzania Treścią bez przerwy rośnie opracowując nowe,pionierskie rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem dla CMS Joomla! to Fox Contact Form, Content Builder iReReplacer Także Wśród tychże wtyczek odnajdziemy komponent - JSP Store Locator.

  • CMS Joomla
  • Odporność na wirusy
  • Fachowy system

Nieco zdań poruszających temat JSP Store Locator

Suplement JSP Store Locator jest interesującym wzorem oddającym to jak w paru działaniach otrzymać sposobność powiększenia liczby oferowanych przez CMS Joomla funkcji jakie dotąd nie zostały zawarte w podstawowej wersji, lub mieliśmy z nimi styczność w ograniczonym zakresie. Należałoby pamiętać, iż "suplementy" do Joomla! (a wśród nich np. Fox Contact Form lub Content Builder , czy akurat JSP Store Locator) zezwalają na zagospodarowanie naszej witryny w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności wpływania na oryginalny kod Joomla. Takie wyjściegdy zachowamy należytą ostrożność i uwagę w konsekwencji umożliwi nam "studiowanie" funkcjonalności rodzimego serwisu w miarę pewny sposób, i co najważniejsze - nie jest konieczna umiejętność dotycząca pisania kodu .

Jak zainstalować komponent JSP Store Locator w Joomla?

Powracając do JSP Store Locator . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy JSP Store Locator sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z JSP Store Locator komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu JSP Store Locator proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „JSP Store Locator” + Joomla w Google.

Z jakiej strony pobrać JSP Store Locator

Bezpiecznym i chyba najprostszym sposobem na pobranie JSP Store Locator jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku JSP Store Locator) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez ustanku aktualizują oraz publikują nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby informacje zawarte w tej publikacji były dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - skontaktuj się z nami. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

A jak usunąć dodatek JSP Store Locator w Joomla!...

Może przydarzyć się tak, iż rozszerzenie JSP Store Locator nie spełnia Twoich wymagań. Powiedzmy sobie wprost – chciał(a)byś jak najszybciej pozbyć się go ze swojej cudownej witryny. W takim przypadku istnieje wyłącznie jedno rozwiązanie – odinstalowanie JSP Store Locator. W jaki sposób to sprawić? Odpowiadamy - w ten sam sposób w jaki odinstalujemy Fox Contact Form Content Builder lub ReReplacer czyli każdy komponent. Otwieramy panel administracyjny naszej stronki › w następnym kroku szukamy zakładki "rozszerzenia" › przechodzimy do karty "instalacje" › wybieramy "zarządzanie" › później musimy zaznaczyć › i wybieramy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się komunikat z odinstalowania komponentu.

Masz problemy z konfiguracją lub instalacją witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.