Rozszerzenia a CMS Joomla

Jeśli uważasz się za osobę, która interesuje się CMS Joomla! i innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itd.) to zapewne wiesz,iż prawdziwą siłą programów to nie System Zarządzania Treścią per se, lecz specjalnie napisane dla nich rozszerzenia. W przypadku gdy mówimy o Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to kluczowy, ale nader zaawansowany składnik CMS Joomla!. Ilość rozszerzeń stworzonych z myślą dla CMS Joomla! z pewnością zawiera się nie w setkach a w paru tysiącach. Warto pamiętać, iż społeczność opisywanego Systemu Zarządzania Treścią bez przerwy rośnie opracowując nowe ikreatywne rozwiązania. Posługując się przykładem: komponentem dla CMS Joomla! jest Fox Contact Form, Payment Form bądźMobile Również Pośrodku owych rozszerzeń odnajdziemy komponent - JRPassphrase.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Fachowy system

Paręnaście stwierdzeń na temat JRPassphrase

Dodatek JRPassphrase stanowi jasny model obrazującym to jak w kilku nieskomplikowanych działaniach mamy możliwość zwiększyć ilość proponowanych przez CMS Joomla funkcji jakie przedtem nie były wdrożone, albo mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonej płaszczyźnie. Warto przypomnieć, iż dodatki ( spośród nich np. Fox Contact Form lub Payment Form , czy akurat JRPassphrase) zezwalają na urządzenie naszej portalu w powyższe funkcje i treści bez konieczności wpływania na oryginalny kod źródłowy CMS Joomla!. Taki sposóbgdy zachowamy odpowiednią ostrożność i uwagę pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością rodzimego serwisu w miarę bezpieczny sposób, i co ważne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Jak zainstalować komponent JRPassphrase w Joomla?

Powracając do JRPassphrase . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy JRPassphrase sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z JRPassphrase komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu JRPassphrase proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „JRPassphrase” + Joomla w Google.

Jak pobrać JRPassphrase

Bezpiecznym i chyba najprostszym sposobem na pobranie JRPassphrase jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku JRPassphrase) :-) extensions.joomla.org to miejsce gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! nieustannie aktualizują i dodają nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby wskazówki zawarte w tym artykule były dla Ciebie przydatne. Jeżeli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - skontaktuj się z nami. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo użytkowania komponentu JRPassphrase

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się czy komponent dla Joomla! - JRPassphrase jest bezpieczny . W tym miejscu przewodnią kwestią jest zadbanie o jego aktualność. Prostym zabiegiem na aktualizację JRPassphrase to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. W sytuacji, gdy nie możemy wykonać aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najświeższą wersję odnajdziemy na stronie internetowej dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Zapamiętajce! Niezależnie, czy jest to dodatek JRPassphrase,Fox Contact Form, Payment Form receptą na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, no i oczywiście również aktualność...CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.