Rozszerzenia a CMS Joomla

Każdy kto pasjonuje się Joomla! lub innym CMS (Drupal, Wordpress, itd.) wie, że prawdziwym plusem tych programów nie jest System Zarządzania Treścią per se, lecz dodatkowo utworzone dla nich aplikacje. Dla CMS Joomla! takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to kluczowy, ale najbardziej złożony składnik CMS Joomla!. Ilość wspomnianych dodatków stworzonych z myślą dla Joomla! z pewnością mieści się nie w setkach a w tysiącach. Należy pamiętać, że społeczność owego CMS bez przerwy rośnie i opracowuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym komponentem dla CMS Joomla! jest EShop, Extra Vote iReReplacer Także Wśród tychże pluginów odnajdziemy komponent - JRealtime Analytics.

  • CMS Joomla
  • Odporność na wirusy
  • Fachowy system

Nieco wzmianek nawiązujących do JRealtime Analytics

Narzędzie JRealtime Analytics jest praktycznym "okazem" pokazującym to jak w kilku nieskomplikowanych ruchach dostać możliwość powiększenia grona oferowanych przez CMS usług jakie dotąd nie do końca były zaimplementowane, lub mieliśmy z nimi styczność w ograniczonym zakresie. Należałoby mieć na uwadze, że "suplementy" do Joomla! (a wśród nich np. EShop lub Extra Vote , czy właśnie JRealtime Analytics) zezwalają na zagospodarowanie naszej witryny internetowej w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod CMS Joomla!. Takie rozwiązanie, przy zastosowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością rodzimego portalu w miarę bezpieczny sposób, a co kluczowe - bez znajomości zasad programowania.

Jak zainstalować komponent JRealtime Analytics w Joomla?

Powracając do JRealtime Analytics . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy JRealtime Analytics sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z JRealtime Analytics komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu JRealtime Analytics proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „JRealtime Analytics” + Joomla w Google.

Z jakiej strony ściągnąć JRealtime Analytics

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie JRealtime Analytics będzie odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku JRealtime Analytics) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem gdzie populacja Joomli bez ustanku aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby sugestie zawarte w tym artykule były dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne użytkowanie programu JRealtime Analytics

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się czy komponent - JRealtime Analytics jest bezpieczny . W tym miejscu kardynalną kwestią powinno być dbanie o jego aktualność. Najprostszym zabiegiem aktualizacji JRealtime Analytics będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeśli nie jesteśmy w stanie przeprowadzić aktualizacji poprzez panel administracyjny, to pamiętajmy, że prawie zawsze najnowszą wersję odszukamy na stronie internetowej dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Zapamiętajce! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie JRealtime Analytics,EShop, Extra Vote rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, no i oczywiście również aktualność...Joomli

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.