Komponenty a system zarządzania treścią Joomla

Jeżeli jesteś osobą, która pasjonuje się Joomla albo innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop etc.) to doskonale wiesz,że prawdziwą mocną stroną takich systemów to nie CMS sam w sobie, lecz dodatkowo utworzone dla nich programy. Jeżeli mówimy o Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to elementarny, jednakże najbardziej zaawansowany składnik CMS Joomla!. Grono wspomnianych rozszerzeń przeznaczonych dla tego CMS z pewnością zawiera się nie w setkach a w czterocyfrowej liczbie. Warto wiedzieć, że grupa społeczna tego Systemu Zarządzania Treścią ciągle rośnie przygotowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Posługując się przykładem: komponentem dla Joomla jest OS Property Real Estate, Phoca Maps bądźArt Sexy Lightbox Lite Również Pośród tychże programów znajdziemy komponent - Jpanel.

  • CMS Joomla
  • Odporność na wirusy
  • Profesjonalny kod

Paręnaście słów o Jpanel

Jpanel stanowi świetny model opisującym to jak w kilku posunięciach możemy powiększyć grono proponowanych przez CMS Joomla funkcji, które dotychczas nie do końca były dostępne, bądź mieliśmy z nimi przelotną relację. Warto mieć na uwadze, że "suplementy" do Joomla! ( wśród nich np. OS Property Real Estate lub Phoca Maps , czy akurat Jpanel) pozwalają na urządzenie witryny internetowej w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w oryginalny kod CMS Joomla!. Taka metoda, przy zastosowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością swojego portalu w miarę pewny sposób, oraz co istotne - nie jest wymagana wiedza związana z znajomością kodu .

Jak zainstalować komponent Jpanel w Joomla?

Powracając do Jpanel . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Jpanel sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Jpanel komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Jpanel proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Jpanel” + Joomla w Google.

Pobieranie Jpanel

Bezpiecznym i chyba najprostszym rozwiązaniem na pobranie Jpanel będzie wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i odszukanie interesującego nas dodatku (czyli w tym przypadku Jpanel) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! codziennie aktualizują i publikują nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby porady zawarte w tej publikacji były dla Was przydatne. Jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - napisz lub zadzwoń. Przedstawimy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Jak odinstalować komponent Jpanel ...

Może zdarzyć się tak, że moduł Jpanel nie spełnia Twoich oczekiwań. Napiszmy to wprost – chcesz jak najszybciej usunąć go z własnej, pięknej strony. W takim przypadku jest tylko jedno lekarstwo – odinstalowanie Jpanel. W jaki sposób to dokonać? Dokładnie tą samą metodą jaką odinstalujemy OS Property Real Estate Phoca Maps lub Art Sexy Lightbox Lite czyli każdy inny komponent. Otwieramy panel zarządzania strony › następnie odzszukujemyzakładkę "rozszerzenia" › klikamy w kartę "instalacje" › klikamy "zarządzanie" › dalej, zaznaczamy komponent › i wybieramy „odinstaluj”. Po skończonej procedurze otrzymamy raport z odinstalowania komponentu.

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.