Dodatki a CMS Joomla

Jeśli uważasz się za osobę, która pasjonuje się CMS Joomla! albo innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop itd.) to zapewne wiesz,iż realnym plusem owych systemów nie jest System Zarządzania Treścią per se, lecz specjalnie stworzone dla nich rozszerzenia. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponent to kluczowy, jednakowoż nader złożony składnik do Joomla. Grono opisywanych pluginów dla Joomli zawiera się nie w setkach a w paru tysiącach. Należy mieć w pamięci, iż społeczność owego CMS systematycznie się powiększa i opracowuje nowe,pionierskie rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! to Ignite Gallery, Pro Magic Audio Player bądźSimple Picture Slideshow Także Pośród tych programów znajdziemy komponent - Joooid.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Sprawdzony system

Nieco informacji o Joooid

Joooid jest jasnym modelem pokazującym na to jak w kilku nieskomplikowanych działaniach mamy możliwość powiększyć grono oferowanych przez CMS zastosowań, które dotąd nie do końca zostały zawarte w podstawowej wersji, bądź mieliśmy z nimi kontakt w ograniczonym zakresie. Warto pamiętać, iż dodatki ( wśród nich np. Ignite Gallery lub Pro Magic Audio Player , czy właśnie Joooid) zezwalają na "udekorowanie" naszej portalu w powyższe funkcje i treści bez potrzeby wpływania na pierwotny kod Joomla. Taka strategia, przy zastosowaniu należytej ostrożności i uwadze w konsekwencji umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością własnego serwisu dość bezpieczny sposób, i co kluczowe - nie jest wymagana umiejętność związana z programowaniem .

Jak zainstalować komponent Joooid w Joomla?

Powracając do Joooid . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Joooid sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Joooid komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Joooid proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Joooid” + Joomla w Google.

Pobieranie Joooid

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego dodatku jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Joooid) :-) extensions.joomla.org jest miejscem, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! codziennie aktualizują i dodają nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Mamy nadzieję, że powyższe instrukcje na temat Joooid będą dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - napisz lub zadzwoń. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Jak odinstalować komponent Joooid ...

Istnieje takieprawdopodobieństwo, iż rozszerzenie Joooid nie spełnia Twoich oczekiwań. Prosto z mostu – chcesz jak najszybciej pozbyć się go z własnej, pięknej strony. Na taki przypadek jest wyłącznie jedno rozwiązanie – usunięcie z CMS Joooid. Jak to uczynić? Dokładnie tą samą metodą jaką usuniemy Ignite Gallery Pro Magic Audio Player lub Simple Picture Slideshow czyli jakikolwiek inny komponent. Otwieramy panel administracyjny naszej strony › w następnym kroku odzszukujemyzakładkę "rozszerzenia" › przechodzimy do karty "instalacje" › a z niej wybieramy "zarządzanie" › dalej, musimy zaznaczyć › i wybieramy „odinstaluj”. Po skończonej procedurze uzyskamy raport z odinstalowania pluginu.

Nie możesz poradzić sobie z instalacją lub konfiguracją strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.