Każdy kto skupia się na Joomla! albo innym CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, że rzeczywistą siłą programów to nie System Zarządzania Treścią sam w sobie, a dodatkowo dedykowane dla nich dodatki. Dla CMS Joomla! za takie dodatki należy uznać Komponenty (za angielskiego: components). Komponent to elementarny, ale najbardziej skomplikowany składnik Joomla. Grono rozszerzeń przeznaczonych dla Joomli z pewnością możemy liczyć w paru tysiącach. Warto pamiętać, że "community" tego Systemu Zarządzania Treścią systematycznie poszerza się opracowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Posługując się przykładem: rozszerzeniem przygotowanym z myślą o Joomla to RSForm! Pro, Ajax Contact bądźRAXO All-mode PRO Również Pośrodku owych dodatków możemy znaleźć komponent - JoomTiger.

Ciut wzmianek poruszających temat JoomTiger

Suplement JoomTiger to świetny wzór wyjaśniającym to jak w niewielu nieskomplikowanych posunięciach dostać możliwość powiększenia liczby proponowanych przez CMS Joomla zastosowań, które dotąd nie do końca były możliwe, albo mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonym zakresie. Należałoby pamiętać, że dodatki (a wśród nich np. RSForm! Pro lub Ajax Contact bądź akurat JoomTiger) zezwalają na wyposażenie naszej witryny internetowej w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności ingerowania w pierwotny kod Joomla. Taki sposób, przy zachowaniu ostrożności w konsekwencji umożliwi nam "studiowanie" funkcjonalności rodzimego serwisu w miarę pewny sposób, i co kluczowe - nie jest istotna wiedza dotycząca programowania .

W komponencieJoomTiger nie występuje możliwość, która jest dla mnie ważna.

Co na wypadek kiedy zainstalowanydodatek JoomTiger nie ma opcji, na której nam bardzo zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim będzie? Hmm sytuacja zdaje się być stosunkowo oczywista. Jak wspomnieliśmy poprzednim akapicie, rozszerzenia w opcji podstawowej, (zazwyczaj darmowej) nie posiadają wszystkich funkcji. Dlatego, z powyższych względów najlepiej jest sprawdzić czy opcja, którą potrzebujemy nie jest czasem udostępniona w opcji rozszerzonej (płatnej). Autorzy rozszerzeń drobiazgowo opisują w dokumentacji, które z wymienionych funkcji dostępne są w darmowej wersji komponentu, a które extra w płatnej. Zostaje nam wyszukać, czy być może to czego poszukujemy nie zawiera się w opcji płatnej.

Opcjonalnym wyjściem jest...wybranie odmiennego rozszerzenia. Jeszcze raz przypominamy – rozszerzeń do CMS Joomla! przeszło kilka tysięcy (już ponad 8!). Dlatego drogą dedukcji naturalny wniosek, że tematy najzwyczajniej na świecie się "dublują". Zabierz się w podróż do świata Joomla i odszukaj komponent porównywalny do JoomTiger, a może i lepszy!

Jest jeszcze trzecia droga :). Możesz po prostu zlecić stworzenie komponentu szytego na miarę, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Nie wiesz, komu zlecić powyższą pracę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Skąd pobrać JoomTiger

Bezpiecznym i chyba najprostszym sposobem na pobranie każdego komponentu będzie wejście na oficjalną stronę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odnalezienie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym wypadku JoomTiger) :-) extensions.joomla.org to miejsce gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! codziennie aktualizują oraz dodają nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby instrukcje zawarte w tym artykule były dla Ciebie przydatne. Jeżeli mimo to potrzebujesz pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo stosowania rozszerzenia JoomTiger

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się czy komponent - JoomTiger jest bezpieczny . W tym miejscu najistotniejszą kwestią zdaje się być dbanie o jego aktualność. Prostym zabiegiem aktualizacji JoomTiger będzie zrobienie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. W przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie przeprowadzić w/w aktualizacji poprzez panel administracyjny, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najaktualniejszą wersję znajdziemy na stronie internetowej twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Zapamiętajce! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie JoomTiger,RSForm! Pro, Ajax Contact rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, a przy tym również aktualność...Joomli

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.