Jeśli uważasz się za osobę, która interesuje się Joomla! albo innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itp.) to zapewne wiesz,iż najpotężniejszą mocną stroną owych programów to nie CMS per se, a dodatkowo dedykowane dla nich rozszerzenia. W przypadku gdy mówimy o CMS Joomla!, takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to elementarny, ale nader skomplikowany składnik Joomli. Liczba rozszerzeń dla Joomli zawiera się nie w setkach a w czterocyfrowej liczbie. Należy mieć na uwadze, iż "community" opisywanego CMS stale poszerza się opracowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! jest Proforms, Simple Pop-Up lubMembership Pro Także Pośrodku tych pluginów mamy możliwość wyszukać komponent - Joomdle.

Ciutkę wzmianek dotyczących Joomdle

Dodatek Joomdle jest dobrym przykładem pokazującym na to jak w paru nieskomplikowanych krokach mamy możliwość zwiększyć liczbę oferowanych przez CMS Joomla usług, które dotąd nie do końca były wdrożone, albo mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto mieć na uwadze, iż "suplementy" do Joomla! (a wśród nich np. Proforms lub Simple Pop-Up bądź właśnie Joomdle) pozwalają na wyposażenie naszej strony WWW w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod źródłowy Joomli. Taki sposóbgdy zachowamy odpowiednią ostrożność i uwagę w konsekwencji umożliwi nam "badanie" funkcjonalności rodzimego portalu dość bezkolizyjny sposób, oraz co najważniejsze - bez wiedzy dotyczącej programowania.

W rozszerzeniuJoomdle nie występuje opcja, jaka jest mi potrzebna.

Jak postąpić w przypadku gdy Joomdle nie posiada funkcji, na której niezwykle nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim będzie? Hmm sytuacja zdaje się całkiem prosta. Jak napomknęliśmy w wcześniejszym akapicie, rozszerzenia w opcji standardowej, (przeważnie darmowej) nie posiadają wszystkich opcji. Dlatego, z powyższych powodów najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzić czy opcja, którą potrzebujemy nie jest czasami dostępna w wersji rozszerzonej (płatnej). Deweloperzy dodatków drobiazgowo opisują w dokumentacji, które funkcje dostępne są w wersji darmowej, a które dodatkowo w "komercyjnej". Zostaje nam wyszukać, czy czasem to na czym nam zależy i czego poszukujemy nie zawiera się w opcji płatnej.

Drugim wyjściem jest...wybranie odmiennego dodatku. Kolejny raz przypominamy – rozszerzeń do Joomla! naprawdę sporo bo kilka tysięcy (już ponad 8!). Stąd możemy wywnioskować, że niektóre funkcje, które są przedmiotem komponentu po prostu się "dublują". Wejdź w głąb Joomlowego świata i odszukaj dodatek podobny do Joomdle, a być może i wspanialszy!

Jest jeszcze trzecie wyjście :). Możesz po prostu zlecić zbudowanie rozszerzenia szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Komu przydzielić taką pracę? Nieskormnie powiemy, że choćby nam :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Jak pobrać Joomdle

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego dodatku jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku Joomdle) :-) extensions.joomla.org jest miejscem gdzie community Joomli nieustannie aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby sugestie na temat Joomdle były dla Was przydatne. Jeżeli jednak potrzebujesz pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo użytkowania komponentu Joomdle

Możliwe, że zastanawiasz się nad tym czy komponent - Joomdle jest bezpieczny . W tym miejscu nadrzędną kwestią zdaje się być pilnowanie jego aktualności. Prostym sposobem na aktualizację Joomdle to wykonanie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. Jeśli nie jesteśmy w stanie wykonać wyżej wymienionej aktualizacji poprzez panel zarządzania, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję odszukamy na stronce autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Zapamiętajce! Abstrahując, czy jest to rozszerzenie Joomdle,Proforms, Simple Pop-Up receptą na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.