Jeżeli jesteś osobą, która jest pasjonatem Joomla bądź innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itd.) to doskonale wiesz,że prawdziwą zaletą tych programów nie jest CMS samoistnie, lecz dodatkowo dedykowane dla nich moduły. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! takimi dodatkami są Komponenty (za angielskiego: components). Komponenty to fundamentalne, ale najbardziej złożone częsci Joomla. Zbiór opisywanych dodatków z myślą dla Joomla! z pewnością mieści się nie w setkach a w kilku tysiącach. Należy pamiętać, że społeczność opisywanego CMS ciągle się powiększa opracowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład komponentem dla CMS Joomla! to Simple Image Gallery, RD e-Tickets lubKeyCAPTCHA Również Pośrodku owych wtyczek znajdziemy komponent - JoomCareer.

Trochę informacji dotyczących JoomCareer

Suplement JoomCareer to jasny przykład przedstawiającym to jak w paru nieskomplikowanych aktach mamy możliwość zwiększyć ilość oferowanych przez CMS usług, które przedtem nie zostały wdrożone, albo mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto pamiętać, że "suplementy" do Joomla! ( spośród nich np. Simple Image Gallery lub RD e-Tickets , czy akurat JoomCareer) pozwalają na urządzenie naszej strony WWW w powyższe funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w pierwotny kod źródłowy Joomla. Taka metoda, przy zastosowaniu należytej ostrożności i uwadze w konsekwencji umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością portalu dość wygodny sposób, oraz co najistotniejsze - nie jest konieczna wiedza dotycząca znajomości kodu .

W komponencieJoomCareer nie istnieje funkcja, jaka jest dla mnie ważna.

Co w przypadku kiedy JoomCareer nie ma opcji, na której niezwykle nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim znajdziemy? Hmm sprawa wydaje się być stosunkowo prosta. Jak opisaliśmy to w powyższym akapicie, rozszerzenia w podstawowej opcji, (przeważnie nieodpłatnej) nie mają wszystkich opcji. Dlatego, z powyższych względów najlepsze rozwiązanie sytuacji to poszukanie czy funkcja, która jest dla nas istotna nie jest czasami dostępna w opcji płatnej. Deweloperzy rozszerzeń szczegółowo opisują w specyfikacji, jakie z wymienionych funkcji dostępne są w bezpłatnej wersji komponentu, a jakie extra w "komercyjnej". Zostaje nam znaleźć, czy czasem to czego poszukujemy nie jest udostępniane odpłatnie.

Opcjonalnym wyjściem jest...poszukanie innego dodatku. Kolejny raz informujemy – rozszerzeń do CMS Joomla! jest pare tysięcy (już ponad 8!). Dlatego naturalny wniosek, że tematy po prostu się powtarzają. Zabierz się w podróż do świata Joomla i odszukaj dodatek porównywalny do JoomCareer, a może i lepszy!

Jest jeszcze trzecia droga :). Możesz zlecić stworzenie nowego rozszerzenia odpowiednim ludziom, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Nie wiesz, komu przydzielić powyższą odpowiedzialną usługę? Jesteśmy do usług! :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Z jakiej strony ściągnąć JoomCareer

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego komponentu będzie odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku JoomCareer) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez przerwy aktualizują i zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Liczymy, że przekazane przez nas rady na temat JoomCareer będą dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - napisz lub zadzwoń. Pokażemy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

A jak usunąć komponent JoomCareer w CMS Joomla!...

Istnieje prawdopodobieństwo, że komponent JoomCareer nie spełnia Twoich oczekiwań. Prosto z mostu – chciał(a)byś jak najszybciej pozbyć się go z własnej, uroczej strony. W takim przypadku jest wyłącznie jedno lekarstwo – usunięcie z CMS JoomCareer. Jak możesz tego dokonać? Odpowiadamy - tą samą metodą jaką usuniemy Simple Image Gallery RD e-Tickets lub KeyCAPTCHA czyli jakikolwiek komponent. Odwiedzamy panel administracyjny naszej stronki › w następnym kroku szukamy zakładki "rozszerzenia" › kolejno klikamy w kartę "instalacje" › klikamy "zarządzanie" › później zaznaczamy komponent › i klikamy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się raport z odinstalowania komponentu.

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.