Jeżeli jesteś osobą, która interesuje się Joomla albo innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop itp.) to zapewne wiesz,że rzeczywistym plusem takich programów to nie System Zarządzania Treścią per se, a specjalnie stworzone dla nich rozszerzenia. W przypadku gdy mówimy o Joomla!, za takie dodatki powinniśmy uznać Komponenty (po angielsku - components). Komponent to podstawowy, jednakże najbardziej złożony składnik do Joomli. Liczba dodatków z myślą dla Joomla! mieści się w paru tysiącach. Warto mieć na uwadze, że "community" owego Systemu Zarządzania Treścią systematycznie wzrasta i przygotowuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym komponentem dla CMS Joomla! to K2, Sliders iAdmin Tools Professional Również Wśród tychże wtyczek mamy możliwość odnaleźć komponent - JoomBri Freelance.

Ciut stwierdzeń na temat JoomBri Freelance

Rozszerzenie JoomBri Freelance jest prostym "okazem" opisującym to jak w paru aktach jesteśmy w stanie wpłynąć na ilość proponowanych przez CMS Joomla zastosowań jakie dotąd nie były dostępne, lub mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonym zakresie. Należałoby mieć na uwadze, że dodatki (a spośród nich np. K2 lub Sliders bądź właśnie JoomBri Freelance) pozwalają na "udekorowanie" strony internetowej w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod Joomli. Takie podejściegdy zachowamy odpowiednią ostrożność i uwagę w konsekwencji umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością swojego serwisu dość bezkolizyjny sposób, i co najważniejsze - bez znajomości zasad programowania.

W dodatkuJoomBri Freelance nie istnieje opcja, która jest dla mnie ważna.

Co w przypadku gdy zaimplementowanydodatek JoomBri Freelance nie ma opcji, na której niezwykle nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim będzie? Hmm sprawa wydaje się całkiem oczywista. Jak napomknęliśmy poprzednim akapicie, rozszerzenia w podstawowej wersji, (zazwyczaj nieodpłatnej) nie posiadają wszystkich funkcji. Z tego względu najlepsze rozwiązanie to poszukanie czy opcja, którą potrzebujemy nie jest czasami dostępna w opcji rozszerzonej (płatnej). Twórcy dodatków szczegółowo zawierają w specyfikacji, które z wymienionych funkcji dostępne są w wersji darmowej, a które dodatkowo w "komercyjnej". Pozostaje nam wyszukać, czy być może to na czym nam zależy i czego poszukujemy nie istnieje w opcji płatnej.

Drugim wyjściem jest...poszukanie odmiennego rozszerzenia. Ponownie informujemy – rozszerzeń do CMS Joomla! naprawdę sporo bo kilka tysięcy (już ponad 8!). Dlatego możemy wywnioskować, że niektóre schematy po prostu się "dublują". Zabierz się w podróż do świata Joomla i odszukaj komponent podobny do JoomBri Freelance, a nawet może i doskonalszy!

No tak! Zapomnieliśmy o trzecim wyjściu :). Możesz zlecić zbudowanie nowego dodatku odpowiednim ludziom, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Nie wiesz, komu przydzielić taką odpowiedzialną pracę? Jak coś to my jesteśmy chętni...:).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Jak pobrać JoomBri Freelance

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego komponentu jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odszukanie interesującego nas pluginu (czyli w tym przypadku JoomBri Freelance) :-) extensions.joomla.org to miejsce gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez ustanku aktualizują i dodają nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby sugestie na temat JoomBri Freelance były dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - skontaktuj się z naszą firmą. Pokażemy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo stosowania komponentu JoomBri Freelance

Możliwe, że zastanawiasz się czy komponent dla Joomla! - JoomBri Freelance jest bezpieczny . Tutaj istotną sprawą jest zadbanie o jego aktualność. Najłatwiejszym sposobem na aktualizację JoomBri Freelance będzie zrobienie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeśli nie możemy wykonać aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję odszukamy na stronie internetowej dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Pamiętajcie! Abstrahując, czy jest to rozszerzenie JoomBri Freelance,K2, Sliders rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, ale również aktualność...CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.