Ten kto zajmuje się CMS Joomla! czy innym CMS (Drupal, Wordpress, itp.) wie, iż prawdziwą cechą charakterystyczną takich systemów nie jest CMS sam w sobie, a dodatkowo wykreowane dla nich dodatki. Jeżeli mówimy o CMS Joomla!, takimi rozszerzeniami są Komponenty (za angielskiego: components). Komponent to podstawowy, jednakowoż najbardziej skomplikowany składnik do CMS Joomla!. Zbiór opisywanych rozszerzeń przeznaczonych z myślą dla Joomla! możemy liczyć w tysiącach. Należy mieć w pamięci, iż społeczność owego Systemu Zarządzania Treścią systematycznie wzrasta i wymyśla nowe, innowacyjne rozwiązania. Posługując się przykładem: komponentem dla Joomla jest sh404SEF, Autostand iJSN PowerAdmin Także Pośród tychże programów mamy możliwość wyszukać komponent - joocommerce.

Paręnaście zdań na temat joocommerce

Narzędzie joocommerce stanowi praktyczny wzór na to jak w niewielu prostych zabiegach otrzymać możliwość powiększenia liczby oferowanych przez CMS usług jakie przedtem nie do końca zostały zaimplementowane, bądź mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonym zakresie. Warto pamiętać, iż dodatki (a spośród nich np. sh404SEF lub Autostand , czy właśnie joocommerce) zezwalają na "udekorowanie" naszej strony internetowej w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności wpływania na pierwotny kod źródłowy CMS Joomla!. Takie rozwiązaniegdy zachowamy odpowiednią ostrożność i uwagę w konsekwencji pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością rodzimego portalu dość pewny sposób, i co kluczowe - bez znajomości zasad programowania.

Dodatek joocommerce nie ma możliwości, jakiej szukam.

Jak postąpić w przypadku kiedy zaimplementowanydodatek joocommerce nie posiada możliwości, na której bardzo nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim będzie? Hmm sprawa wydaje się być stosunkowo prosta. Tak jak zostało to wspomniane w powyższym akapicie, dodatki w standardowej wersji, (zazwyczaj darmowej) nie mają wszystkich opcji. Dlatego, z powyższych powodów najlepsze rozwiązanie to sprawdzenie czy opcja, którą potrzebujemy nie jest czasami udostępniona w opcji płatnej. Deweloperzy dodatków drobiazgowo zawierają w dokumentacji, jakie funkcje dostępne są w wersji darmowej, a jakie extra w "komercyjnej". Pozostaje nam znaleźć, czy czasem to czego poszukujemy nie jest udostępniane odpłatnie.

Opcjonalnym sposobem jest...poszukanie odmiennego komponentu. Jeszcze raz informujemy – rozszerzeń do Joomla! jest pare tysięcy (już ponad 8!). Dlatego możemy wywnioskować, że schematy po prostu się "dublują". Wejdź w głąb Joomlowego świata i odnajdź komponent zbliżony do joocommerce, a może i lepszy!

Ahh tak! Zapomnieliśmy o trzecim wyjściu :). Możesz zlecić stworzenie nowego dodatku osobom ludziom, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Komu przydzielić taką odpowiedzialną usługę? Jesteśmy do usług! :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Jak pobrać joocommerce

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego komponentu będzie wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie znalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku joocommerce) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez przerwy aktualizują oraz publikują nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zalecenia na temat joocommerce były dla Ciebie przydatne. Jeśli jednak odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - skontaktuj się z nami. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

W jaki sposób odinstalować dodatek joocommerce w Joomla!...

Istnieje możliwość, iż komponent joocommerce nie spełnia Twoich wymagań. Napiszmy to wprost – chcesz jak najszybciej unicestwić go z własnej, pięknej stronyinternetowej. Na taki przypadek istnieje wyłącznie jedno rozwiązanie – odinstalowanie joocommerce. Jak to uczynić? Odpowiadamy - w ten sam sposób w jaki odinstalujemy sh404SEF Autostand lub JSN PowerAdmin czyli jakikolwiek komponent. Otwieramy panel administracyjny naszej stronki › w następnym kroku szukamy zakładki "rozszerzenia" › kolejno klikamy w kartę "instalacje" › a z niej klikamy "zarządzanie" › dalej, zaznaczamy komponent › i klikamy „odinstaluj”. Po całej procedurze otrzymamy raport z odinstalowania pluginu.

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.