Ten kto pasjonuje się Joomla lub innym CMS (Wordpress, Drupal, itp.) wie, iż rzeczywistą potęgą takich systemów to nie System Zarządzania Treścią per se, a specjalnie wykreowane dla nich aplikacje. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! takimi rozszerzeniami są Komponenty (po ang. components). Komponent to kluczowy, ale nader skomplikowany składnik do CMS Joomla!. Ilość opisywanych dodatków stworzonych z myślą dla Joomla! możemy liczyć nie w setkach a w czterocyfrowej liczbie. Należy mieć na uwadze, iż społeczność opisywanego CMS bez przerwy poszerza się i tworzy nowe, innowacyjne rozwiązania. Posługując się przykładem: komponentem przygotowanym z myślą o Joomla to Mosets Tree, All Weblinks a takżeFW Gallery Także Pośród tych dodatków jesteśmy w stanie odnaleźć komponent - JomWALL for Community Builder.

Kilka stwierdzeń nawiązujących do JomWALL for Community Builder

Suplement JomWALL for Community Builder jest interesującym wzorem pokazującym na to jak w kilku nieskomplikowanych aktach dostać możliwość powiększenia ilości proponowanych przez CMS Joomla zastosowań, które przedtem nie do końca były zaimplementowane, lub mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonej płaszczyźnie. Warto przypomnieć, iż "suplementy" do Joomla! ( wśród nich np. Mosets Tree lub All Weblinks bądź właśnie JomWALL for Community Builder) pozwalają na urządzenie naszej witryny internetowej w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności wpływania na pierwotny kod CMS Joomla!. Taki sposóbgdy zastosujemy należytą ostrożność i uwagę w konsekwencji umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością własnego serwisu w miarę bezpieczny sposób, oraz co najważniejsze - bez znajomości zasad programowania.

W komponencieJomWALL for Community Builder nie występuje opcja, która jest mi potrzebna.

Jak postąpić w przypadku gdy zaimplementowanydodatek JomWALL for Community Builder nie posiada możliwości, na której szczególnie nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim znajdziemy? Hmm sprawa zdaje się być stosunkowo oczywista. Tak jak to zostało napomknięte poprzednim akapicie, dodatki w opcji standardowej, (przeważnie darmowej) nie dysponują wszystkimi opcjami. Dlatego, z powyższych względów najprostsze rozwiązanie sytuacji to poszukanie czy funkcja, która jest dla nas istotna nie jest czasami udostępniona w opcji rozszerzonej (płatnej). Twórcy rozszerzeń drobiazgowo zawierają w specyfikacji, jakie z wymienionych funkcji są dostępne w darmowej wersji komponentu, a jakie dodatkowo w "komercyjnej". Pozostaje nam wyszukać, czy czasami to czego szukamy nie jest udostępniane odpłatnie.

Kolejnym wyjściem jest...poszukanie odmiennego komponentu. Jeszcze raz przypominamy – rozszerzeń do CMS Joomla! jest pare tysięcy (już ponad 8!). Dlatego drogą dedukcji możemy wywnioskować, że schematy najzwyczajniej na świecie się powtarzają. Zabierz się w podróż do świata Joomla i odnajdź dodatek porównywalny do JomWALL for Community Builder, a nawet może i odpowiedniejszy!

No tak! Nie napisaliśmy o "trzeciej drodze" :). Możesz po prostu zlecić stworzenie dodatku szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Nie wiesz, komu przydzielić taką usługę? Jak coś to my jesteśmy chętni...:).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Skąd pobrać JomWALL for Community Builder

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego dodatku jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku JomWALL for Community Builder) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce gdzie społeczeństwo Joomla! bez ustanku aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby rady zawarte w tej publikacji były dla Was przydatne. Jeżeli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

A jak usunąć rozszerzenie JomWALL for Community Builder w CMS Joomla!...

Istnieje możliwość, iż moduł JomWALL for Community Builder okazał się być niewypałem. Napiszmy to wprost – chciał(a)byś błyskawicznie usunąć go z własnej, cudownej witryny. Na taki przypadek jest wyłącznie jedno rozwiązanie – odinstalowanie JomWALL for Community Builder. Jak to zrobić? Dokładnie tą samą metodą jaką odinstalujemy Mosets Tree All Weblinks lub FW Gallery czyli jakikolwiek inny komponent. Otwieramy panel zarządzania naszej stronki › następnie powinniśmy odszukaćzakładkę "rozszerzenia" › klikamy w kartę "instalacje" › wybieramy "zarządzanie" › później musimy zaznaczyć › i klikamy „odinstaluj”. Po skończonej procedurze uzyskamy raport z odinstalowania rozszerzenia.

Masz problemy z instalacją lub konfiguracją witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.