Komponenty a CMS Joomla

Jeśli uważasz się za osobę, która pasjonuje się Joomla! i innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itp.) to świetnie wiesz,że największą cechą dodatnią programów nie jest CMS samoistnie, a specjalnie opracowane dla nich dodatki. Jeżeli chodzi o Joomlę takimi rozszerzeniami są Komponenty (po ang. components). Komponenty to fundamentalne, ale najbardziej złożone częsci Joomli. Zbiór opisywanych pluginów z myślą dla CMS Joomla! mieści się nie w setkach a w paru tysiącach. Warto pamiętać, że społeczność owego CMS systematycznie wzrasta i przygotowuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, komponentem przygotowanym z myślą o Joomla jest EShop, JEA bądźImproved AJAX Login Register Także Pośród owych dodatków jesteśmy w stanie odnaleźć komponent - Jom Classifieds.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Fachowy system

Kilka wzmianek nawiązujących do Jom Classifieds

Rozszerzenie Jom Classifieds stanowi jasny sposób przedstawiającym to jak w kilku prostych posunięciach jesteśmy w stanie powiększyć ilość oferowanych przez CMS usług, które przedtem nie do końca były dostępne, albo mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Należałoby mieć na uwadze, że dodatki ( wśród nich np. EShop lub JEA , czy akurat Jom Classifieds) pozwalają na zagospodarowanie naszej witryny internetowej w powyższe funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod źródłowy Joomli. Taki systemgdy zastosujemy należytą ostrożność i uwagę w konsekwencji umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością serwisu dość bezpieczny sposób, a co najważniejsze - nie jest istotna wiedza związana z programowaniem .

Jak zainstalować komponent Jom Classifieds w Joomla?

Powracając do Jom Classifieds . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Jom Classifieds sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z Jom Classifieds komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu Jom Classifieds proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Jom Classifieds” + Joomla w Google.

Z jakiej strony ściągnąć Jom Classifieds

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego dodatku będzie wejście na oficjalną stronę rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odszukanie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym przypadku Jom Classifieds) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie populacja Joomla! bez ustanku aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Liczymy na to, że powyższe zalecenia na temat Jom Classifieds będą dla Ciebie przydatne. Jeśli jednak odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

W jaki sposób odinstalować dodatek Jom Classifieds ...

Może przydarzyć się tak, że moduł Jom Classifieds okazał się być niewypałem. Powiedzmy sobie wprost – chcesz błyskawicznie usunąć go ze swojej uroczej witryny. Na taki przypadek istnieje wyłącznie jedno lekarstwo – usunięcie z CMS Jom Classifieds. Jak to osiągnąć? Dokładnie w ten sam sposób w jaki usuniemy EShop JEA lub Improved AJAX Login Register czyli każdy komponent. Otwieramy panel administracyjny naszej stronki › następnie szukamy zakładki "rozszerzenia" › przechodzimy do karty "instalacje" › następnie wybieramy "zarządzanie" › dalej, musimy zaznaczyć › i klikamy „odinstaluj”. Po całej procedurze otrzymamy raport z odinstalowania rozszerzenia.

Nie możesz poradzić sobie z instalacją lub konfiguracją witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.