Komponenty a CMS Joomla

Każdy kto posiada CMS Joomla! albo innego CMS (Drupal, Wordpress, itd.) wie, iż realnym plusem tych programów to nie System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz specjalnie przygotowane dla nich rozszerzenia. Jeżeli mówimy o Joomla!, takimi rozszerzeniami są Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponenty to zasadnicze, ale przy tym najbardziej skomplikowane ogniwa CMS Joomla!. Liczba wspomnianych dodatków stworzonych z myślą dla CMS Joomla! możemy liczyć w czterocyfrowej liczbie. Warto mieć na uwadze, iż społeczność opisywanego CMS stale się powiększa i tworzy nowe ipionierskie rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem przygotowanym z myślą o Joomla jest RSForm! Pro, Autostand lubRapid Contact Również Pośród tychże wtyczek odnajdziemy komponent - JMZ Easy PageBuilder.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Fachowy kod

Ciutkę wzmianek o JMZ Easy PageBuilder

Dodatek JMZ Easy PageBuilder to jasny model oddającym to jak w kilku nieskomplikowanych aktach mamy możliwość zwiększyć liczbę oferowanych przez CMS Joomla usług jakie dotąd nie były dostępne, albo mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Należałoby pamiętać, iż "suplementy" do Joomla! ( spośród nich np. RSForm! Pro lub Autostand , czy właśnie JMZ Easy PageBuilder) zezwalają na "udekorowanie" naszej portalu w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności wpływania na oryginalny kod CMS Joomla!. Taka możliwośćgdy zastosujemy należytą ostrożność i uwagę umożliwi nam "studiowanie" funkcjonalności naszego portalu dość bezkolizyjny sposób, a co ważne - nie jest istotna umiejętność dotycząca pisania kodu .

Jak zainstalować komponent JMZ Easy PageBuilder w Joomla?

Powracając do JMZ Easy PageBuilder . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy JMZ Easy PageBuilder sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z JMZ Easy PageBuilder komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu JMZ Easy PageBuilder proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „JMZ Easy PageBuilder” + Joomla w Google.

Z jakiej strony ściągnąć JMZ Easy PageBuilder

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego komponentu będzie wejście na oficjalną stronę rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku JMZ Easy PageBuilder) :-) extensions.joomla.org to miejsce, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez ustanku aktualizują oraz zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy na to, że przekazane przez nas wskazówki na temat JMZ Easy PageBuilder będą dla Was przydatne. Jeśli jednak odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

A jak usunąć rozszerzenie JMZ Easy PageBuilder ...

Jest możliwość, iż rozszerzenie JMZ Easy PageBuilder nie spełnia Twoich oczekiwań. Powiedzmy sobie szczerze – chciał(a)byś szybko usunąć go z własnej, niepowtarzalnej witryny. Na taki przypadek istnieje wyłącznie jedno rozwiązanie – odinstalowanie JMZ Easy PageBuilder. Jak tego dokonać? Odpowiadamy - tą samą metodą jaką usuniemy RSForm! Pro Autostand lub Rapid Contact czyli jakikolwiek komponent. Odwiedzamy panel administracyjny naszej strony › w następnym kroku odzszukujemyzakładkę "rozszerzenia" › klikamy w kartę "instalacje" › następnie klikamy "zarządzanie" › dalej, musimy zaznaczyć › i klikamy „odinstaluj”. Po całej procedurze otrzymamy raport z odinstalowania komponentu.

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.