Rozszerzenia a system zarządzania treścią Joomla

Jeżeli jesteś osobą, która pasjonuje się Joomla! bądź innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itp.) to świetnie wiesz,że rzeczywistą mocną stroną tych systemów to nie CMS per se, lecz specjalnie utworzone dla nich rozszerzenia. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! za takie rozszerzenia powinniśmy uznać Komponenty (po angielsku - components). Komponent to podstawowy, ale najbardziej złożony składnik Joomli. Grono wspomnianych pluginów przeznaczonych dla tego CMS z pewnością mieści się w czterocyfrowej liczbie. Należy mieć na uwadze, że społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią bez przerwy wzrasta przygotowując nowe,kreatywne rozwiązania. Na przykład rozszerzeniem przygotowanym z myślą o Joomla to JCH Optimize, Title Manager bądźCherry Picker for Virtuemart Także Pośród tych rozszerzeń jesteśmy w stanie wyszukać komponent - JMigrator.

  • CMS Joomla
  • Bezpieczeństwo
  • Sprawdzony system

Trochę słów na temat JMigrator

Suplement JMigrator stanowi oryginalny przykład przedstawiającym to jak w niewielu aktach dostać możliwość zwiększenia ilości oferowanych przez CMS zastosowań jakie dotąd nie były dostępne, bądź mieliśmy z nimi styczność w okrojonej płaszczyźnie. Warto przypomnieć, że "suplementy" do Joomla! (a spośród nich np. JCH Optimize lub Title Manager bądź akurat JMigrator) pozwalają na "udekorowanie" witryny w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności wpływania na oryginalny kod źródłowy Joomli. Takie wyjście, przy zastosowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością serwisu dość pewny sposób, oraz co ważne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Jak zainstalować komponent JMigrator w Joomla?

Powracając do JMigrator . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy JMigrator sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z JMigrator komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu JMigrator proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „JMigrator” + Joomla w Google.

Z jakiej strony ściągnąć JMigrator

Bezpiecznym i chyba najprostszym sposobem na pobranie każdego rozszerzenia będzie odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności znalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku JMigrator) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce gdzie społeczność Joomli bez ustanku aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby instrukcje na temat JMigrator były dla Was przydatne. Jeśli jednak chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne używanie wtyczki JMigrator

Niektórzy spośród Was, pewnie zastanawiają się czy komponent - JMigrator jest bezpieczny . W tym miejscu nadrzędną sprawą zdaje się być troska o jego aktualność. Łatwym sposobem aktualizacji JMigrator będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. Jeżeli nie jesteśmy w stanie wykonać wyżej wymienionej aktualizacji poprzez panel zarządzania, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najświeższą wersję znajdziemy na stronie internetowej dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Zapamiętajce! Abstrahując, czy jest to rozszerzenie JMigrator,JCH Optimize, Title Manager rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność rozszerzenia, no i bezsprzecznie również aktualność...Joomli

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.