Jeżeli jesteś osobą, która interesuje się Joomla! bądź innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, etc.) to zapewne wiesz,iż rzeczywistą cechą charakterystyczną tych systemów nie jest System Zarządzania Treścią per se, lecz dodatkowo opracowane dla nich dodatki. Jeżeli mówimy o CMS Joomla!, za takie suplementy powinniśmy uznać Komponenty (po ang. components). Komponenty to elementarne, ale najbardziej skomplikowane cząstki Joomli. Grono rozszerzeń dla Joomli możemy liczyć w tysiącach. Należy pamiętać, iż społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią systematycznie poszerza się i pisze nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem dla Joomla jest sigplus, Articles Anywhere bądźDPCalendar Także Pośród tychże wtyczek jesteśmy w stanie odnaleźć komponent - jLike.

Parę zdań poruszających temat jLike

Dodatek jLike jest świetnym przykładem pokazującym to jak w niewielu zabiegach dostać możliwość zwiększenia liczby proponowanych przez CMS Joomla zastosowań jakie dotychczas nie zostały zawarte w podstawowej wersji, lub mieliśmy z nimi przelotną styczność. Należałoby przypomnieć, iż dodatki (a wśród nich np. sigplus lub Articles Anywhere , czy akurat jLike) zezwalają na zagospodarowanie strony internetowej w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności ingerowania w oryginalny kod Joomli. Taki sposób, przy zachowaniu ostrożności w konsekwencji pozwoli nam na "studiowanie" funkcjonalności swojego serwisu dość wygodny sposób, a co istotne - nie jest istotna wiedza związana z znajomością kodu .

W dodatkujLike nie istnieje możliwość, jaka jest mi potrzebna.

Jak postąpić w przypadku kiedy zainstalowanydodatek jLike nie posiada funkcji, na której bardzo nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim będzie? Cóż sprawa zdaje się być stosunkowo prosta. Jak wspomnieliśmy poprzednim akapicie, komponenty w wersji podstawowej, (zazwyczaj darmowej) nie dysponują wszystkimi funkcjami. Dlatego, z powyższych powodów najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzić czy funkcja, którą potrzebujemy nie jest czasem dostępna w wersji rozszerzonej (płatnej). Twórcy dodatków szczegółowo zawierają w specyfikacji, które funkcje dostępne są w darmowej wersji komponentu, a które dodatkowo w "komercyjnej". Pozostaje nam wyszukać, czy czasem to na czym nam zależy i czego szukamy nie jest udostępniane odpłatnie.

Alternatywnym wyjściem jest...wybranie odmiennego programu. Kolejny raz informujemy – rozszerzeń do CMS Joomla! jest kilka tysięcy (już ponad 8!). Dlatego łatwy wniosek, że tematy po prostu się "dublują". Wejdź w głąb świata Joomla i odnajdź plugin zbliżony do jLike, a nawet może i odpowiedniejszy!

Istnieje jeszcze trzecie wyjście :). Możesz zlecić zbudowanie nowego komponentu osobom ludziom, dzięki temu będziesz widział(a), że program idealnie spełni swoją rolę. Nie wiesz, komu zlecić powyższą usługę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Z jakiej strony ściągnąć jLike

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie jLike jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno znalezienie interesującego nas dodatku (czyli w tym przypadku jLike) :-) extensions.joomla.org jest miejscem, w którym populacja Joomla! nieustannie aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zalecenia na temat jLike były dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne stosowanie programu jLike

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem rozszerzenia jLike. Tutaj ważną kwestią zdaje się być dbanie o jego aktualność. Prostym zabiegiem na aktualizację jLike będzie zrobienie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie wykonać wyżej wymienionej aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najświeższą wersję znajdziemy na stronce dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Miejcie na uwadze! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie jLike,sigplus, Articles Anywhere receptą na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Masz problem z instalacją lub konfiguracją strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.