Dodatki a Joomla

Jeśli uważasz się za osobę, która skupia się na Joomla! lub innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop itd.) to doskonale wiesz,iż prawdziwą zaletą takich programów to nie CMS samoistnie, lecz dodatkowo wykreowane dla nich moduły. W przypadku gdy mówimy o Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponenty to zasadnicze, ale najbardziej skomplikowane częsci Joomli. Ilość wspomnianych pluginów dla Joomla! zawiera się nie w setkach a w czterocyfrowej liczbie. Warto pamiętać, iż społeczność opisywanego Systemu Zarządzania Treścią stale rośnie i publikuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Posługując się przykładem: rozszerzeniem przygotowanym z myślą o Joomla jest Akeeba Backup, JS Social Slider a takżePage Peel Banner Również Wśród tych rozszerzeń jesteśmy w stanie znaleźć komponent - JIncludes.

  • CMS Joomla
  • Odporność na wirusy
  • Profesjonalny CMS

Kilka informacji dotyczących JIncludes

Dodatek JIncludes to idealny wzór na to jak w paru nieskomplikowanych posunięciach jesteśmy w stanie wpłynąć na liczbę oferowanych przez CMS Joomla usług jakie dotychczas nie zostały wdrożone, albo mieliśmy z nimi przelotną relację. Należałoby przypomnieć, iż dodatki (a wśród nich np. Akeeba Backup lub JS Social Slider , czy akurat JIncludes) pozwalają na zagospodarowanie witryny w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności wpływania na pierwotny kod źródłowy Joomli. Taki system, przy zastosowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze umożliwi nam "badanie" funkcjonalności własnego portalu dość bezpieczny sposób, a co ważne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Jak zainstalować komponent JIncludes w Joomla?

Powracając do JIncludes . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy JIncludes sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z JIncludes komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu JIncludes proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „JIncludes” + Joomla w Google.

Pobieranie JIncludes

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie JIncludes jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie wyszukanie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym przypadku JIncludes) :-) Strona extensions.joomla.org to obszar gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! codziennie aktualizują oraz publikują nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy, że powyższe podpowiedzi na temat JIncludes będą dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

A jak odinstalować komponent JIncludes w Joomla!...

Istnieje możliwość, iż dodatek JIncludes nie spełnia Twoich wymagań. Napiszmy to wprost – chciał(a)byś błyskawicznie pozbyć się go z własnej, niepowtarzalnej witryny. W takim przypadku istnieje tylko jedno lekarstwo – usunięcie z CMS JIncludes. W jaki sposób to sprawić? Dokładnie w ten sam sposób w jaki usuniemy Akeeba Backup JS Social Slider lub Page Peel Banner czyli jakikolwiek inny komponent. Otwieramy panel zarządzania strony › w następnym kroku powinniśmy odszukaćzakładkę "rozszerzenia" › kolejno przechodzimy do karty "instalacje" › klikamy "zarządzanie" › dalej, musimy zaznaczyć › i klikamy „odinstaluj”. Po skończonej procedurze uzyskamy raport z odinstalowania dodatku.

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.