Dodatki a CMS Joomla

Każdy kto interesuje się Joomla albo innym CMS (Wordpress, Drupal, itd.) wie, że realnym plusem takich programów nie jest CMS sam w sobie, lecz dodatkowo opracowane dla nich dodatki. Jeżeli mówimy o Joomla!, takimi rozszerzeniami są Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponenty to bazowe, jednakowoż najbardziej złożone częsci CMS Joomla!. Ilość wspomnianych rozszerzeń dla Joomli możemy liczyć w co najmniej tysiącach. Należy pamiętać, że społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią ciągle rośnie opracowując nowe,pionierskie rozwiązania. Na przykład komponentem dla Joomla to Breezing Forms Pro, JSN UniForm PRO bądźPayPlans Również Pośród tychże pluginów jesteśmy w stanie odnaleźć komponent - JiFile.

  • CMS Joomla
  • Odporność na wirusy
  • Fachowy CMS

Garść zdań w temacie JiFile

JiFile jest oczywistym przykładem , który pokazuje na to jak w niewielu aktach jesteśmy w stanie powiększyć liczbę oferowanych przez CMS funkcji jakie dotąd nie do końca zostały zaimplementowane, albo mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Warto pamiętać, że "suplementy" do Joomla! ( spośród nich np. Breezing Forms Pro lub JSN UniForm PRO , czy właśnie JiFile) pozwalają na zagospodarowanie portalu internetowego w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności wpływania na pierwotny kod źródłowy CMS Joomla!. Taki system, przy zastosowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze w konsekwencji umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością portalu dość wygodny sposób, oraz co istotne - bez wiedzy na temat programowania.

Jak zainstalować komponent JiFile w Joomla?

Powracając do JiFile . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy JiFile sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z JiFile komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu JiFile proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „JiFile” + Joomla w Google.

Pobieranie JiFile

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie każdego rozszerzenia będzie odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku JiFile) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie społeczność Joomli codziennie aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby porady na temat JiFile były dla Was przydatne. Jeśli jednak chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Przedstawimy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

W jaki sposób odinstalować rozszerzenie JiFile w CMS Joomla!...

Jest możliwość, że plugin JiFile nie spełnia Twoich oczekiwań. Prosto z mostu – chcesz błyskawicznie unicestwić go z własnej, pięknej stronyinternetowej. W takim wypadku jest wyłącznie jedno lekarstwo – odinstalowanie JiFile. W jaki sposób to sprawić? Odpowiadamy - tą samą metodą jaką usuniemy Breezing Forms Pro JSN UniForm PRO lub PayPlans czyli każdy komponent. Otwieramy panel administracyjny strony › w następnym kroku odnajdujemyzakładkę "rozszerzenia" › przechodzimy do karty "instalacje" › następnie wybieramy "zarządzanie" › dalej, musimy zaznaczyć › i klikamy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się komunikat z odinstalowania komponentu.

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.