Komponenty a CMS Joomla

Jeżeli jesteś osobą, która jest pasjonatem Joomla! i innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, Prestashop etc.) to doskonale wiesz,iż realnym plusem programów nie jest CMS sam w sobie, lecz specjalnie dedykowane dla nich moduły. Dla CMS Joomla! takimi dodatkami są Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponent to elementarny, ale nader zaawansowany składnik do Joomla. Grono wspomnianych rozszerzeń dla tego Systemu Zarządzania możemy liczyć nie w setkach a w co najmniej tysiącach. Należy pamiętać, iż społeczność opisywanego Systemu Zarządzania Treścią ciągle rośnie przygotowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, komponentem dla Joomla to Contact Enhanced Component, EBR - Easybook Reloaded a takżeARI Ext Menu Również Wśród tychże dodatków znajdziemy komponent - jHackGuard.

  • CMS Joomla
  • Odporność na ataki
  • Fachowy CMS

Paręnaście informacji nawiązujących do jHackGuard

Dodatek jHackGuard stanowi praktyczny przykład na to jak w paru ruchach otrzymać sposobność zwiększenia liczby proponowanych przez CMS funkcji jakie przedtem nie były możliwe, albo mieliśmy z nimi kontakt w okrojonym zakresie. Należałoby mieć na uwadze, iż dodatki (a spośród nich np. Contact Enhanced Component lub EBR - Easybook Reloaded bądź akurat jHackGuard) pozwalają na wyposażenie naszej strony internetowej w powyższe funkcje i treści bez konieczności wpływania na oryginalny kod Joomla. Taki systemgdy zachowamy należytą ostrożność i uwagę pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności naszego serwisu dość wygodny sposób, a co najistotniejsze - nie jest konieczna umiejętność związana z znajomością kodu .

Jak zainstalować komponent jHackGuard w Joomla?

Powracając do jHackGuard . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy jHackGuard sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z jHackGuard komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu jHackGuard proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „jHackGuard” + Joomla w Google.

Jak pobrać jHackGuard

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie jHackGuard będzie odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i wyszukanie interesującego nas pluginu (czyli w tym przypadku jHackGuard) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie społeczeństwo Joomla! nieustannie aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zalecenia na temat jHackGuard były dla Was przydatne. Jeżeli jednak potrzebujesz pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - skontaktuj się z naszą firmą. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Jak usunąć rozszerzenie jHackGuard ...

Istnieje prawdopodobieństwo, iż rozszerzenie jHackGuard okazał się być nie tym, czego potrzebujesz. Powiedzmy sobie szczerze – chciał(a)byś szybko pozbyć się go z własnej, cudownej witryny. W takim przypadku istnieje wyłącznie jedno rozwiązanie – usunięcie z CMS jHackGuard. Jak możesz tego dokonać? Dokładnie w ten sam sposób w jaki odinstalujemy Contact Enhanced Component EBR - Easybook Reloaded lub ARI Ext Menu czyli jakikolwiek inny komponent. Wchodzimy w panel zarządzania naszej strony › w następnym kroku szukamy zakładki "rozszerzenia" › kolejno przechodzimy do karty "instalacje" › klikamy "zarządzanie" › później zaznaczamy komponent › i klikamy „odinstaluj”. Po skończonej procedurze uzyskamy raport z odinstalowania pluginu.

Masz problem z konfiguracją lub instalacją witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.