Jeżeli jesteś osobą, która jest pasjonatem Joomla! bądź innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itd.) to zapewne wiesz,że prawdziwym plusem programów to nie System Zarządzania Treścią per se, lecz dodatkowo przygotowane dla nich rozszerzenia. Dla CMS Joomla! takimi rozszerzeniami są Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponent to elementarny, ale nader skomplikowany składnik do Joomli. Zbiór wspomnianych dodatków dla CMS Joomla! z pewnością możemy liczyć w co najmniej tysiącach. Warto mieć w pamięci, że społeczność owego CMS stale rośnie i tworzy nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, komponentem dla Joomla to Fox Contact Form, OS Services Booking lubMobile Również Pośród owych wtyczek znajdziemy komponent - JGMap.

Trochę stwierdzeń na temat JGMap

JGMap jest dobrym przykładem na to jak w niewielu krokach otrzymać możliwość zwiększenia ilości proponowanych przez CMS usług, które przedtem nie zostały zaimplementowane, albo mieliśmy z nimi przelotną relację. Należałoby mieć na uwadze, że dodatki ( spośród nich np. Fox Contact Form lub OS Services Booking , czy właśnie JGMap) pozwalają na wyposażenie portalu internetowego w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby wpływania na pierwotny kod Joomli. Takie rozwiązaniegdy zachowamy należytą ostrożność i uwagę w konsekwencji pozwoli nam na "studiowanie" funkcjonalności swojego serwisu dość bezkolizyjny sposób, oraz co ważne - nie jest potrzebna wiedza związana z znajomością kodu .

W dodatkuJGMap nie istnieje możliwość, jaka jest dla mnie istotna.

Jak postąpić w przypadku kiedy JGMap nie posiada funkcjonalności, na której szczególnie nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim znajdziemy? Hmm sytuacja wydaje się być stosunkowo oczywista. Tak jak to zostało nadmienione w powyższym akapicie, dodatki w wersji standardowej, (zazwyczaj nieodpłatnej) nie dysponują wszystkimi funkcjami. Z tego względu najprostsze rozwiązanie sytuacji to poszukanie czy funkcja, którą potrzebujemy nie jest czasem dostępna w opcji rozszerzonej (płatnej). Autorzy dodatków szczegółowo zawierają w dokumentacji, które z wymienionych funkcji są dostępne w wersji darmowej, a które dodatkowo w "komercyjnej". Pozostaje nam wyszukać, czy czasami to na czym nam zależy i czego poszukujemy nie zawiera się w opcji płatnej.

Alternatywnym wyjściem jest...wybranie innego komponentu. Ponownie przypominamy – rozszerzeń do CMS Joomla! naprawdę sporo bo pare tysięcy (już ponad 8!). Dlatego drogą dedukcji możemy wywnioskować, że niektóre tematy po prostu się "dublują". Wejdź w otchłań Joomlowego świata i odszukaj dodatek porównywalny do JGMap, a nawet może i wspanialszy!

No tak! Nie napisaliśmy o "trzeciej drodze" :). Możesz po prostu zlecić stworzenie dodatku szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Komu zlecić taką usługę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Skąd ściągnąć JGMap

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego dodatku jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odszukanie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku JGMap) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie społeczeństwo Joomli codziennie aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby wskazówki na temat JGMap były dla Ciebie przydatne. Jeżeli jednak liczysz na fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo użytkowania rozszerzenia JGMap

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem rozszerzenia JGMap. Tutaj nadrzędną sprawą jest troska o jego aktualność. Prostym sposobem na aktualizację JGMap będzie wykonanie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. W przypadku, gdy nie możemy przeprowadzić w/w aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najaktualniejszą wersję znajdziemy na stronie internetowej twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Przechodząc do wniosków. Pamiętajcie! Abstrahując, czy jest to dodatek JGMap,Fox Contact Form, OS Services Booking receptą na bezpieczeństwo jest aktualność wtyczki, ale również aktualność...CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.