Nieco wzmianek poruszających temat jGive

Suplement jGive jest interesującym modelem wskazującym na to jak w niewielu prostych krokach mamy możliwość wpłynąć na liczbę proponowanych przez CMS Joomla usług jakie przedtem nie zostały zawarte w podstawowej wersji, lub mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto przypomnieć, iż "suplementy" do Joomla! ( wśród nich np. Community Builder lub Email as Username , czy akurat jGive) zezwalają na wyposażenie portalu w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby wpływania na oryginalny kod CMS Joomla!. Taka możliwość, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności w konsekwencji umożliwi nam "studiowanie" funkcjonalności swojego portalu w miarę wygodny sposób, a co najistotniejsze - nie jest wymagana umiejętność dotycząca pisania kodu .

Instalacja jGive w CMS Joomla

Jeżeli instalacja opisywanego komponentu powoduje w Was obawy i myślicie, że może Was przeróść - "relax", nie ma się czego obawiać:). Instalacja - co przeczytamy specyfikacji dodatku jGive, praktycznie ogranicza się do załadowania archiwum instalacyjnego za pomocą standardowego instalatora, który prawidłowo znajduje się w CMS Joomla!, a co za tym idzie dodanie jGive do Joomli jest identyczne jak instalacja dodatku Community Builder, Email as Usernameitp. Po instalacji folderu skompresowanego z jGive rozszerzenie zostanie samoistnie dodany do panelu zarządzania Joomla!.

PS jeżeli interesują Was detale na temat jGive, proponujemy Wam odwiedzić home page dewelopera tego rozwiązania. Najłatwiej na nią trafić bezpośrednio wklepując wyrażenie jGive + Joomla w Google bądź wykorzystać link poniżej: http://www.google.com/search?q=jGive + Joomla

W jaki sposób odinstalować dodatek jGive w Joomla!...

Istnieje prawdopodobieństwo, iż plugin jGive okazał się być niewypałem. Napiszmy to wprost – chcesz błyskawicznie unicestwić go ze swojej niepowtarzalnej witryny. W takim przypadku istnieje wyłącznie jedno lekarstwo – odinstalowanie jGive. Jak tego dokonać? Dokładnie w ten sam sposób w jaki usuniemy Community Builder Email as Username lub Vik Booking czyli każdy komponent. Otwieramy panel zarządzania strony › następnie szukamy zakładki "rozszerzenia" › kolejno klikamy w kartę "instalacje" › wybieramy "zarządzanie" › później musimy zaznaczyć › i wybieramy „odinstaluj”. Po całej procedurze uzyskamy raport z odinstalowania dodatku.

Jak ściągnąć jGive

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego rozszerzenia będzie odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odszukanie interesującego nas pluginu (czyli w tym przypadku jGive) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie społeczeństwo Joomli nieustannie aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Mamy nadzieję, że powyższe zalecenia na temat jGive będą dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - skontaktuj się z naszą firmą. Przedstawimy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z instalacją lub konfiguracją witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.