Chwila na kilka stwierdzeń w temacie jForms

Dodatek jForms jest prostym wzorem na to jak w niewielu nieskomplikowanych zabiegach możemy powiększyć grono oferowanych przez CMS Joomla zastosowań, które dotąd nie były dostępne, bądź mieliśmy z nimi kontakt w okrojonej płaszczyźnie. Warto przypomnieć, iż dodatki (a wśród nich np. Community Builder lub showplus , czy akurat jForms) pozwalają na wyposażenie naszej strony WWW w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod źródłowy Joomli. Takie rozwiązanie, przy zastosowaniu należytej ostrożności i uwadze umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością serwisu w miarę pewny sposób, oraz co istotne - bez znajomości zasad programowania.

Jak zainstalować jForms w CMS Joomla?

Powracając do jForms. Jeżeli czujecie strach, że instalacja komponentu Was przerośnie - "relax", nie ma obaw:). Instalacja - co możemy przeczytać specyfikacji dodatku jForms, odnosi się co do zasady do załadowania pliku instalacyjnego za pomocą zwykłego instalatora, który jest zlokalizowany w Joomla!, a co za tym idzie instalacja jForms jest dokładnie identyczne jak instalacja dodatku Community Builder, showplusitp. Po instalacji folderu skompresowanego z komponentem jForms rozszerzenie zostanie automatycznie osadzony w panelu zarządzania.

PS. Jeśli chcecie poznać więcej interesujących detali o jForms, proponujemy zapoznać się z stroną internetową autora opisywanego rozszerzenia. Najprościej na nią trafić bezpośrednio wpisując wyrażenie jForms + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: http://www.google.com/search?q=jForms + Joomla

A jak odinstalować komponent jForms ...

Może przydarzyć się tak, iż dodatek jForms okazał się być niewypałem. Prosto z mostu – chciał(a)byś błyskawicznie pozbyć się go z własnej, wspaniałej stronyinternetowej. W takim przypadku jest tylko jedno lekarstwo – odinstalowanie jForms. W jaki sposób to zrobić? Dokładnie w ten sam sposób w jaki usuniemy Community Builder showplus lub ampz czyli jakikolwiek komponent. Otwieramy panel zarządzania naszej stronki › następnie odzszukujemyzakładkę "rozszerzenia" › przechodzimy do karty "instalacje" › następnie wybieramy "zarządzanie" › później zaznaczamy komponent › i wybieramy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się raport z odinstalowania rozszerzenia.

Pobieranie jForms

Bezpiecznym i chyba najprostszym sposobem na pobranie każdego komponentu jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności wyszukanie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym przypadku jForms) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie społeczność Joomla! bez przerwy aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby porady na temat jForms były dla Ciebie przydatne. Jeśli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - skontaktuj się z naszą firmą. Przedstawimy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.