Komponenty a Joomla

Jeśli uważasz się za osobę, która interesuje się CMS Joomla! lub innymi CMS-ami (Wordpress, Drupal, itp.) to świetnie wiesz,iż rzeczywistym plusem takich programów to nie System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz specjalnie opracowane dla nich programy. Dla Joomli za takie dodatki powinniśmy uznać Komponenty (za angielskiego: components). Komponent to podstawowy, jednakże nader skomplikowany składnik CMS Joomla!. Liczba wspomnianych rozszerzeń dla CMS Joomla! z pewnością możemy liczyć nie w setkach a w kilku tysiącach. Warto mieć w pamięci, iż społeczność opisywanego CMS stale wzrasta i przygotowuje nowe,kreatywne rozwiązania. Dla przykładu, komponentem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! jest Simple Image Gallery, Sliders bądźProjectknife Również Pośrodku owych wtyczek znajdziemy komponent - JForce.

  • CMS Joomla
  • Odporność na ataki
  • Fachowy CMS

Trochę słów nawiązujących do JForce

Dodatek JForce jest praktycznym modelem obrazującym to jak w paru prostych krokach otrzymać możliwość powiększenia ilości proponowanych przez CMS Joomla usług jakie przedtem nie zostały wdrożone, lub mieliśmy z nimi styczność w okrojonej płaszczyźnie. Należałoby mieć na uwadze, iż "suplementy" do Joomla! (a spośród nich np. Simple Image Gallery lub Sliders , czy akurat JForce) zezwalają na zagospodarowanie naszej portalu internetowego w powyższe funkcje i treści bez konieczności wpływania na oryginalny kod CMS Joomla!. Takie wyjściegdy zastosujemy należytą ostrożność i uwagę w konsekwencji pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego portalu dość wygodny sposób, oraz co najważniejsze - nie jest konieczna umiejętność związana z znajomością kodu .

Jak zainstalować komponent JForce w Joomla?

Powracając do JForce . Jeżeli obawiacie się, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać :) Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy JForce sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator domyślnie znajdujący się w Joomla. Po wgraniu paczki z JForce komponent ten zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania.

PS. Jeżeli jesteście zainteresowani szczegółami na temat komponentu JForce proponujemy "zagłębić" się w stronę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „JForce” + Joomla w Google.

Pobieranie JForce

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie JForce będzie odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno znalezienie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym przypadku JForce) :-) Strona extensions.joomla.org to obszar gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! codziennie aktualizują i publikują nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Liczymy, że przekazane przez nas rady na temat JForce będą dla Was przydatne. Jeżeli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne stosowanie komponentu JForce

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się czy komponent dla CMS Joomla! - JForce jest bezpieczny . Tutaj najistotniejszą kwestią powinno być zadbanie o jego aktualność. Prostym zabiegiem na aktualizację JForce to wykonanie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. Jeżeli nie możemy przeprowadzić wyżej wymienionej aktualizacji poprzez panel administracyjny, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję odszukamy na stronie internetowej autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Abstrahując, czy jest to rozszerzenie JForce,Simple Image Gallery, Sliders rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność aplikacji, ale również aktualność...Joomli

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.